- Macie tu szansę zdobywać solidną widzę, szlifować umiejętności oraz rozwijać wszechstronne zainteresowania pod czujnym okiem świetnych nauczycieli. Macie szansę zostać wielkimi ludźmi, czego wam serdecznie życzę ? dodała kierując się do uczniów.
Nasz patron uczy, że dobroć serca jest tym, co ciepło słońca [Hanna Gajowniczek]
Szkoła przy ul. Leśnej powstała 15 maja 1911 roku przy wsparciu urzędników kolejowych. W październiku 1918 roku wznowiła działalność po I wojnie światowej. Sześć lat później mury szkoły opuścili pierwsi absolwenci. W 1937 roku z inicjatywy Piotra Jaroszewicza rozpoczęto rozbudowę szkoły, przerwano ją po wybuchu II wojny światowej. Piotr Jaroszewicz, w 1966 roku, już jako wicepremier, dokonał uroczystego placówki, która była jedną z tysiąclatek w Polsce. 15 marca 1997 roku szkoła otrzymała imię Henryka Sienkiewicza.
- Dziękuję byłym i obecnej dyrektor, nauczycielom także tym emerytowanym, pracownikom administracji i obsługi. Wszyscy macie wkład w rozwój i działalność tej szkoły. Dziękuję też rodzicom, bo bez waszej pomocy wiele rzeczy nie udałoby się tu zrealizować. Podziękowania należą się także kuratorium, przedstawicielom związku i ośrodkowi doskonalenia nauczycieli. Jestem przekona, że nasi uczniowie dostarczą wam wielu powodów do dumy ? podkreślała Albina Łubian, burmistrz miasta i gminy Pilawa. Uczniom włodarz życzyła, aby zaszczytne imię szkoły skłaniało ich do odkrywania siebie, szukania pasji i swojego miejsca w społeczeństwie.
Jestem przekona, że nasi uczniowie dostarczą wam wielu powodów do dumy [Albina Łubian]
Dumy z tego, że dzieci posyła do SP w Pilawie nie krył Tomasz Sygnowski, przewodniczący rady rodziców. - Jesteśmy dumni, że nasza szkoła nosi imię Henryka Sienkiewicza. Cieszymy się, że w naszej gminie oświata stoi na tak wysokim poziomie. W tej chwili możemy mówić tylko o rozwoju naszej szkoły, a nie likwidacji tak, jak ma to miejsce w wielu innych gminach ? zaznaczał.
Szkolna uroczystość nie mogła się odbyć bez części artystycznej, w której uczniowie przemierzali czasoprzestrzeń śladami utworów Henryka Sienkiewicza.
łk
Napisz komentarz
Komentarze