Znak ma poprawić przepustowość na ulicy i zwiększyć bezpieczeństwo oraz komfort poruszania się pieszych. Dyskusja na ten temat rozpoczęła się w ubiegłym roku, kiedy wprowadzono strefę płatnego parkowania na ulicy Wolnej.
Otrzymywaliśmy sygnały od mieszkańców, telefony na przykład od matek, które nie mogły przejść swobodnie z wózkiem po chodniku [Marek Jonczak]
? Otrzymywaliśmy sygnały od mieszkańców, telefony na przykład od matek, które nie mogły przejść swobodnie z wózkiem po chodniku ? tłumaczy dyrektor PZD. Sprawa była poruszana na komisjach problemowych garwolińskiej rady miasta. 5 grudnia ubiegłego roku radny Marek Łagowski złożył wniosek o wprowadzenie zakazu zatrzymywania się poparty podpisami 36 mieszkańców ulicy Jana Pawła II. 16 grudnia odbyła się wizja lokalna z udziałem wnioskodawcy, przedstawicieli garwolińskiego magistratu, policji i Powiatowego Zarządu Dróg. ? Po wizji zdecydowano o ustawieniu znaków B36, czyli zakazu zatrzymywania się i ustalono lokalizację. Przygotowaliśmy nowy projekt organizacji ruchu, który został pozytywnie zaopiniowany przez Komendę Powiatową Policji w Garwolinie ? mówi Marek Jonczak.
Znaki zostały ustawione 21 lutego, aby kierowcy mieli czas się z nimi zapoznać i przyzwyczaić do nowych przepisów, które obowiązują od dziś. Na papierze przynajmniej, bo wystarczy przejechać ulicą Jana Pawła II, żeby się przekonać, że od teorii do praktyki daleka droga.
jd
Napisz komentarz
Komentarze