2. Przedmiot zabezpieczeń
W przypadku osób, które nie chcą ryzykować, najlepszym wyborem będą produkty z zabezpieczenia, takie jak na przykład obligacje korporacyjne Blue Investment Group. Trzeba jednak pamiętać, że zabezpieczenie zabezpieczeniu nierówne, dlatego należy przeanalizować jego przedmiot, wraz z płynnością, wartością i realną ceną rynkową
3. Przepływy pieniężne spółki
Podczas analizy sytuacji finansowej wybranego emitenta, wskazane jest, by przyjrzeć się bliżej nie tylko zyskom, ale w miarę możliwości również przepływom pieniężnym. Lepiej unikać emitentów, którzy przez dłuższy czas wykazują ujemne przepływy z działalności operacyjnej, przy jednoczesnych wysokich zyskach.
4. Bezpieczny zysk dzięki dywersyfikacji portfela inwestycyjnego
Bezpieczny zysk w dużej mierze pozwala osiągnąć dywersyfikacja portfela inwestycyjnego. Oznacza, że w portfelu w ramach zabezpieczenia powinno znaleźć się kilka produktów finansowych. W przypadku, kiedy jeden z nich przyniesie stratę, pojawi się szansa na to, że inne zapełnią deficyt w budżecie.
5. Ostrożności nigdy za wiele
Tak, jak zostało wspomniane powyżej, decyzja o zakupie obligacji korporacyjnych nigdy nie powinna być podejmowana szybko i bez wnikliwego przemyślenia. Zanim nabędziemy produkt, przeczytajmy warunki kilka razy, a jeśli nawet jakaś drobna kwestia będzie dla nas niezrozumiała, poprośmy doradcę lub biuro emitenta o wyjaśnienie i dopytajmy o szczegóły.
Napisz komentarz
Komentarze