Kupuj u sprawdzonego dostawcy
Decydując się na zakup ekologicznego paliwa, jak ekogroszek czy węgiel orzech, zwróć uwagę nie tylko na jego cenę, ale również na jego producenta i dostawcę. Tani węgiel to nie tylko ten, który ma najniższą cenę, ale przede wszystkim ten, który zapewnia najwyższą jakość spalania. Pozwoli ją osiągnąć paliwo opałowe, które było przechowywane w odpowiednich warunkach, a to zagwarantuje tylko sprawdzony, renomowany producent opału, jak Węgiel Sztygar.
W suchym miejscu
Opał najlepiej przechowywać w miejscu, w którym nie będzie on narażony na wciąż zmieniające się warunki atmosferyczne. Paliwa ekologiczne są często niewielkiego sortymentu, co sprzyja ich wietrzeniu i łatwiej przenika do nich wilgoć. Jeśli jest to możliwe trzymaj zatem węgiel pod dachem. Najlepiej też zdecyduj się na węgiel workowany. Jest on nieco droższy, ale łatwiej zadbać o jego kondycję. Dodatkowo worki możesz składować jedne na drugich. Węgiel workowany łatwiej też dozować, oszacować jego ilość, czy po prostu utrzymać czystość w pomieszczeniu z piecem.
A jeśli zwilgotnieje?
Zawsze jednak może się zdarzyć, że opał zwilgotnieje. Narażony na taką sytuację jest nie tylko tani węgiel kupowany luzem, ale również ten nieco droższy, węgiel workowany. Chociaż jest on lepiej chroniony przed wietrzeniem i wilgocią, to zwiększona ilość wody w węglu, czyli powyżej 10-12%, to problem, który dotyczy szczególnie opału kupowanego w okresie jesienno-zimowym. Warto wówczas otworzyć worki i rozsypać ekogroszek, by miał szanse delikatnie przeschnąć.
Napisz komentarz
Komentarze