reklama

Gajówka tętniła gwarem dzieci

Opublikowano: 03 październik 2023, 08:19 Kategoria Edukacja
spdgarwolinewelin
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

W sobotę do Gajówki w Ewelinie przybyło 80 dzieci. Byli to wychowankowie świetlicy „Przystań” i dzieci z zaprzyjaźnionych szkół  wraz z opiekunami. Przybyli także  członkowie Zarządu oraz  sympatycy Stowarzyszenia, na kolejny XIX już,  Festiwal Przyrody pod nazwą „Co Ty wiesz o lesie”.

Festiwalowi jak co roku patronowało Nadleśnictwo Garwolin, które  reprezentowali leśnicy: Izabela Tratkiewicz, Iwona Łączyńska i Paweł Jarzyna.

Gawędę o lesie i jego funkcjach poprowadził leśnicy , którą obecni na spotkaniu  wysłuchali z zaciekawieniem i wielką uwagą. Dzieci dowiedziały się ile rezerwatów leśnych znajduje się na terenie Nadleśnictwa Garwolin,  jakie są żywioły leśne, a także kiedy można łowić zwierzynę leśną i  na czym polega praca leśnika.

reklama


Po gawędzie odbył się konkurs przyrodniczy w którym  udział wzięło 8 drużyn  3 osobowych t.j.  4 ekipy reprezentowane przez  wychowanków świetlicy „Przystań”  i 4  przez dzieci z zaprzyjaźnionych szkół podstawowych.

Pytania konkursowe opracowała i konkurs przeprowadziła  Hanna  Dondzbach, nauczycielka biologii. Uczestnicy konkursu odpowiadali  na 11 pytań  i wykazali się dużą wiedzą przyrodniczą.  Po zaciętej rywalizacji  i po podliczeniu głosów,  komisja konkursowa  przedstawiła wyniki rywalizacji.

I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej r 1 w Garwolinie, II miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej  w Rębkowie, III miejsce ex aeguo, Przystań  nr 2 i Szkoła Podstawowa  nr 2 w Garwolinie.

Wszyscy uczestnicy konkursu przyrodniczego otrzymali nagrody książkowe, gry planszowe, termosy, latarki czołowe, kompasy oraz piłki ufundowane przez Nadleśnictwo Garwolin i Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom.

Wychowankowie którzy nie brali nie  udziału w konkursie przyrodniczym, uczestniczyli w zawodach sportowych, które poprowadził  Stanisław Buszta. Były to : rzuty do kosza, strzały do bramki, turniej szachowy i warcabowy, który odbył się na plenerowych, szachowych  stołach . Zwycięscy też otrzymali wartościowe nagrody i słodycze.

Po rozdaniu nagród  wszyscy udali się na wspólny posiłek z tradycyjnym żurkiem, ogniskiem  i pieczeniem kiełbasek, były też smakowite pączusie. Dzieci  wróciły do domu zadowolone i pełne wrażeń.

mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama