Garwolińskie Mistrzostwa Szkół w Rummikub w Dwójce

Opublikowano: 27 wrzesień 2023, 12:19 Kategoria Edukacja
rummikubgarwolindwójka

65 uczniów z 5 szkół wzięło udział w I Garwolińskich Mistrzostwach Szkół w Rummikub, które 26 września odbyły się w Zespole Szkół nr 2 w Garwolinie.

Pierwszy taki turniej w Garwolinie został zorganizowany z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego ZS nr 2. Z zaproszenia skorzystało pięć szkół, których reprezentanci rywalizowali we wtorek 26 września.

Rozgrywki toczone były w systemie ligowym – trzech rund po trzy gry. Cztery osoby z najwyższymi wynikami zagrały w wielkim finale. Ostateczna rozgrywkach przyniosła wiele emocji. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Jakub Brzozowski (ZS 2 Garwolin) przed Jakubem Muchą (ZS 2 Garwolin), Pauliną Brzozowską (SP 5 Garwolin) i Zuzanną Stachniak (SP 5 Garwolin). W klasyfikacji drużynowej wygrali uczniowie SP 5 przed ZS 2, KLO, ZS 1, SP 2.

Po dwóch najlepszych zawodników z każdej szkoły zakwalifikowało się do Mistrzostw Polski Szkół w Rummikub, które odbędą się 6 października w Sztumie.

Patronat Honorowy nad turniejem objął Starosta Powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki, którego reprezentował wicestarosta Marek Ziędalski. Fundatorem nagród rzeczowych, obok Starostwa Powiatowego w Garwolinie, była Rada Rodziców ZS 2 w Garwolinie oraz TM Toys.

Niespodzianką dla laureatów były oryginalne statuetki, które powstały w laboratorium druku 3D szkoły.