reklama

Naukowcy z pasją w Rębkowie

Opublikowano: 24 maj 2023, 08:30 Kategoria Edukacja
rębkówgmina garwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Rębkowie biorą udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Być jak Ignacy”.

Koło naukowe „Naukowcy z pasją”, działające przy Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Rębkowie, bierze udział w VII edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Być jak Ignacy – Zostań Ambasadorem Nauki”. Organizatorem konkursu jest fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

Celem programu jest propagowanie wiedzy na temat polskiej myśli naukowej wśród uczniów szkół podstawowych, promowanie wiedzy o wybitnych polskich naukowcach, ich wynalazkach, odkryciach oraz nauk matematyczno-przyrodniczych i historii polskiej myśli technicznej. Dodatkowo program ma na celu kształtowanie postaw patriotycznych oraz promowanie działań edukacyjnych opartych na aktywnym doświadczaniu, obserwowaniu i tworzeniu sytuacji związanych z naukowymi dziedzinami wiedzy. W ramach programu odbywa się konkurs, w którym szkoły mogą zdobyć tytuł Naukowej Szkoły Ignacego.

reklama


W roku szkolnym 2022/2023 koło naukowe „Naukowcy z pasją” pod opieką nauczyciela chemii i geografii Amandy Górka-Majcher z wielkim zapałem i zaangażowaniem realizowało tematykę ujętą w ośmiu blokach. Były to: Cząstki elementarne i chemia w życiu codziennym, Woda, wyporność i życie podwodne, Astronomia i Układ Słoneczny, Kryptologia i matematyka, Siły natury, Komunikacja i języki na świecie, Optyka, Podstawy ekonomii. 

W tym roku tematami, które wzbudziły największe emocje, był fascynujący świat kryptologii i matematyka oraz „Komunikacja i języki na świecie”. Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość zabawić się w detektywów oraz poznali cechy dobrego słuchacza i mówcy, które są bardzo przydatne w dzisiejszym świecie. Omówiono również sposoby komunikacji z osobami niepełnosprawnymi, a język migowy i pismo Braille’a wzbudziły ogromną ciekawość wśród uczniów.

W ramach konkursu koło naukowe „Naukowcy z pasją” stworzyło makietę Układu Słonecznego i nakręciło film, w którym zaprezentowało „Co by było, gdyby któraś z  planet Układu Słonecznego zniknęła..?” . Młodzi naukowcy wykazali dużą pasję do astronomii. Szkoła liczy na pozytywne wyniki konkursu, który zostanie ogłoszony w czerwcu.

mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama