reklama

Ruszyli w miasto śladami historii Garwolina

Opublikowano: 05 maj 2023, 19:19 Kategoria Edukacja
gra miejscagarwolin600-lecie garwolinapiątkajedynkadwójka
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Garwolinie zorganizowała miejską grę terenową  „Śladami historii Garwolina”. Akcja ta została przeprowadzona z okazji obchodów 600-lecia naszego miasta. W grze wzięli udział uczniowie klas 7 wszystkich szkół podstawowych w Garwolinie.

Uczniowie po omówieniu zasad regulaminu przystąpili do wyścigu. Trasa gry przebiegała ulicami miasta. Uczniowie w 6-osobowych grupach wraz z opiekunami mieli do pokonania siedem stacji, na których musieli wykonać określone zadania: rozwiązać rebus, zabrać fant, czy odpowiedzieć na pytania. Zawodnicy musieli być przy tym bardzo skupieni i uważnie rozglądać się w poszukiwaniu podpowiedzi.

Na każdej ze stacji stał nauczyciel wraz z uczniami klas 8e Piątki, którzy również pomogli w organizacji tego przedsięwzięcia. Z każdego punktu uczniowie zabierali kopertę ze wskazówką kolejnego miejsca, do którego mają się udać. Zabawa była przednia. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem rozwiązywali zagadki i bardzo szybko ukończyli trasę. Wszystkie drużyny ukończyły bieg w bardzo podobnym czasie i z taką samą liczbą punktów przyznaną za wykonanie zadań oraz przyniesione fanty. Drużyny odwiedziły urząd miasta, miejską czytelnię, pomnik księcia Janusza, pomnik Mirona Białoszewskiego, pomnik Pamięci po Polakach rozstrzelanych oraz Izbę Pamięci na ulicy Senatorskiej prowadzoną przez Krzysztofa Kota.

reklama


Grę terenową wygrała drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie, która za zajęcie pierwszego miejsca otrzymała atrakcyjne nagrody ufundowane przez Blow Eletronic. Ponadto wszystkie drużyny otrzymały gadżety miejskie przekazane przez Urząd Miasta Garwolina, a na ręce opiekunów każdej z drużyn została złożona statuetka 600-lecia Garwolina wykonana przez zakład FalMet Piotr Fal z Sobolewa.

Organizatorami miejskiej gry terenowej byli Anna Fal, Justyna Misior, Ewa Polańska-Rękawek, Magdalena Paśniczek i Agnieszka Głodek z PSP 5 w Garwolinie.

mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama