reklama

IX rocznica kanonizacji patrona szkoły w Brzegach

Opublikowano: 05 maj 2023, 14:04 Kategoria Edukacja
brzegijan paweł IImiastków kościelny
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

„Dziś dziękujemy, kochany nasz Ojcze Święty, że z raju bram serdecznym nas pozdrawiasz gestem. Za każdy dzień spojrzeniem w niebo rozpoczęty, bo przecież zawsze razem z nami Ojcze jesteś” - tymi słowami uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Brzegach (gm. Miastków Kościelny) podsumowali występ upamiętniający dziewiątą rocznicę kanonizacji patrona.

30 kwietnia w kościele w Miastkowie Kościelnym odprawiona została Msza św. poświęcona m.in. św. Janowi Pawłowi II. W oprawę uroczystości aktywnie włączyła się społeczność Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzegach.

Uroczystą uucharystię sprawowaną przez ks. kanonika Ireneusza Głowackiego oraz ks. Pawła Koniecznego poprzedził montaż słowno – muzyczny uczniów ze szkoły w Brzegach, który był dedykowany świętemu. Treść wystąpień nawiązywała do słów papieża o godności człowieka, która była dla Ojca Świętego szczególnie umiłowaną wartością. Był Poczet Sztandarowy, czytania i psalm, składane dary oraz modlitwa wiernych.

reklama


To spotkanie potwierdziło fakt, że pamięć o Świętym Janie Pawle II jest wciąż ważnym elementem życia patriotycznego i duchowego naszej społeczności.

mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama