reklama

Cały dzień z BRD

Opublikowano: 29 marzec 2023, 14:45 Kategoria Edukacja
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Policjanci współorganizowali całodniowe wydarzenie, poświęcone bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Wczoraj dziesiątki uczniów Zespołu Szkół im. S. Staszica w Miętnem uczestniczyło w ciekawych prelekcjach, ćwiczeniach i warsztatach, a także rozwiązywali quizy związane ze znajomością przepisów ruchu drogowego. Pomysłodawcą i organizatorem tego wydarzenia była kadra pedagogiczna szkoły - od lat przywiązująca ogromną wagę do profilaktyki.

Wczorajszy dzień dla młodzieży z Zespołu Szkół im. S. Staszica w Miętnem upłynął  pod znakiem bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Realizatorami tego wydarzenia byli Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie wsparty przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie. Wydarzenie zostało objęte patronatem Starostwa Powiatowego w Garwolinie.


Po wysłuchaniu prelekcji policjantów uczniowie mogli przymierzyć alkogogle i pokonać w nich tor przeszkód. Policjanci przygotowali też tor rowerowy, pozwalający na doskonalenie techniki jazdy. Uczestnicy mogli usiąść w symulatorze zderzenia czołowego, a także wziąć udział w warsztatach, podczas których uczyli się udzielania pierwszej pomocy.

reklama


Funkcjonariusze opracowali quiz z pytaniami, w trakcie którego młodzież mogła się wykazać znajomością przepisów ruchu drogowego. Policjanci rozdali mnóstwo odblasków, aby młodzi ludzie, jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, byli widoczni i bezpieczni. 

KPP Garwolin


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama