reklama

Teleturniej na Omnibusa Historii Garwolina

Opublikowano: 14 marzec 2023, 07:37 Kategoria Edukacja
garwolin600 latteleturniejpiątkasp 5 garwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Kto zna dzieje naszego miasta jak nikt inny? Kto najlepiej pamięta wszystkie istotne fakty i wydarzenia z 600-letniej historii Garwolina? Odpowiedź na te pytania da Wielki Międzyszkolny Teleturniej Wiedzy na 600-lecie Miasta Garwolin "Omnibus Wiedzy o Garwolinie – Giganci Historii", który odbędzie się 28 marca 2023 r. w Hali Stulecia przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Garwolinie.

W 2023 roku przypada jubileusz 600-lecia Garwolina, wszystkie instytucje miejskie, placówki kulturalne i oświatowe włączają się do obchodów miejskiego święta. Teleturniej wiedzy o Garwolinie organizowany w Szkole Podstawowej nr 5 w Garwolinie jest jedną z imprez, których zadaniem jest nie tylko uświetnienie obchodów miejskiego święta, ale także aktywizacja najmłodszych, rozbudzenie patriotyzmu lokalnego i poczucia wspólnoty młodych mieszkańców naszego miasta. Podczas teleturnieju rywalizować będą ze sobą uczniowie garwolińskich szkół, spośród których wyłoniony zostanie zwycięzca – Gigant Historii Garwolina!

Patronem medialnym imprezy jest portal wirtualnyGarwolin.pl. Partnerami wydarzenia są Garwolin.org oraz Fundacja Koszary, zaś do grona partnerów i sponsorów należą Urząd Miasta Garwolina, Blow Electronic oraz Maxim Dystrybucja – fundatorzy atrakcyjnych nagród.

reklama


Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła Burmistrz Miasta Garwolina dr Marzena Świeczak. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnego oglądania.

mat. pras.


Komentarze  

+1 #1 KONKURSYNAUCZYCIEL 2023-03-14 19:47
Bardzo dobrze ,że taki konkurs będzie zorganizowany.U ważam jednak ,ze jest krótki czas na odpowiednie przygotowanie się uczniow do tegpo wydarzenia. Gdzie można jeśli jest zapoznać się z regulaminem konkursu. Uważam, że mogłyby się odbyć wcześniej konkursy na szczeblu szkół w różnych kategoriach a następnie finał. Czy również będą uczestniczyć szkoły średnie ? A tak naprawdę to czy jest jakiś całoroczny plan obchodów.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama

TOP