reklama

GreenTeam w Ekonomiku

Opublikowano: 15 marzec 2023, 07:13 Kategoria Edukacja
zs 1 garwolingreenteam
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Uczniowie Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie  już po raz kolejny przystąpili do międzynarodowego projektu, którego liderem  jest Stowarzyszenie EURO LIDER z Lublina.

W skład konsorcjum wchodzą: Valencia Inno Hub z Hiszpanii, InnoVED z Grecji, Materahub z Włoch, Univerza v Mariboru z Mariboru – Wydział Ekologii i Ochrony Środowiska. 1 marca została podpisana umowa o partnerstwie ze stowarzyszeniem, które dotyczy testowania platformy edukacyjnej przez uczniów oraz przeprowadzenia warsztatów w ramach Międzynarodowego projektu ekologicznego Education for climate and ecological emergenc  GreenTeam dofinansowanego ze środków Programu Erasmus+.

Celem projektu GreenTeam jest poszerzanie wiedzy, rozwijanie umiejętności i promowanie odpowiednich postaw młodych ludzi w zakresie zmian klimatu oraz zrównoważonego rozwoju – stwierdza Prezes Stowarzyszenia Małgorzata Mitura-Cegłowska i dodaje: Inicjatywa zakłada popularyzację nowoczesnych metod i narzędzi e-learningowych podnoszących kompetencje uczestników związane z ekologią. Tym samym nauczyciele i trenerzy będą mogli jeszcze efektywniej pracować z młodzieżą, co z kolei przyczyni się do podnoszenia innowacyjności i atrakcyjność edukacji i szkolenia zawodowego.

reklama


9 marca odbyły się warsztaty w których wzięli udział uczniowie Technikum nr 1. W trakcie zajęć uczestnicy testowali platformę oraz zdobywali nową wiedzę na temat ekologii. Warsztaty prowadziły Małgorzata Mitura-Cegłowska, Jolanta Konarzewska i Agnieszka Karwowska. Okazało się, że projekt spotkał się z zainteresowaniem uczniów. Jak zauważa Zuzanna, uczestniczka warsztatów „Tematyka poruszana na warsztatach to m.in.: Ślad węglowy, Energia odnawialna, Zrównoważona konsumpcja i nawyki ekologiczne, Bioróżnorodność, Zarządzanie zasobami wodnymi, Żywność i systemy rolnicze, Ochrona środowiska, Recykling i biodegradacja, Wiedza o klimacie, Transport i zanieczyszczenia czyli wszystkie obszary związane z ochroną środowiska. Jeśli my nie zadbamy o naszą planetę teraz to w jakim świecie będziemy żyli? – dodaje Zuzia.

Wszystkie materiały są dostępne bezpłatnie i można je znaleźć na platformie pod linkiem: https://greenteamproject.eu Natomiast szczegółowe informacje o projekcie GreenTeam znajdują się na stronie: https://greenteam.um.si/

mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP