reklama

Studniówka w LO Żelechów

Opublikowano: 27 styczeń 2023, 12:46 Kategoria Edukacja
lo żelechówstudniówkamatura
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Radość, ale i podekscytowanie towarzyszyły uczestnikom sobotniej studniówki Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Lelewela w Żelechowie, którzy bawili się 21 stycznia w eleganckiej scenerii domu przyjęć Łabędzi Dwór. Nie zabrakło uroczystego poloneza, tradycyjnego walca z nauczycielami, podziękowań oraz przemówienia dyrektor – Sylwii Tomaszek.

Bal rozpoczęła dyrektor witając przybyłych gości, którzy swoją obecnością uświetnili wydarzenie: Grzegorza Woźniaka - Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Waldemara Trzaskowskiego – Przewodniczącego Rady Powiatu Garwolińskiego, Radnych Powiatu Garwolińskiego –Urszulę Kobielus i Krzysztofa Ośkę, Łukasza Bogusza - Burmistrza Żelechowa – absolwenta żelechowskiego liceum. Na balu nie mogło zabraknąć nauczycieli i wychowawczyń klas maturalnych –Anny Mosior, Katarzyny Muchy oraz Agnieszki Osial, która pełniła obowiązki wychowawcy w klasie trzeciej. Głównymi bohaterami balu byli oczywiście sami uczniowie klas maturalnych, ale równie ważną rolę pełnili organizatorzy tego wydarzenia – ich rodzice.

Dyrektor zwróciła się do maturzystów słowami pełnymi troski i nadziei: „Spędziliście tu wspólnie czas, nawiązaliście nowe znajomości i przyjaźnie, zdobyliście nowe doświadczenia i poszerzyliście wiedzę. Mam nadzieję, że zaprocentuje to już za kilka tygodni, gdy zdawać będziecie egzamin maturalny.”

reklama


 Rodzice maturzystów w swoim przemówieniu podziękowali dyrekcji oraz nauczycielom za trud włożony w wychowanie i nauczanie ich dzieci: „Wiemy, że nasze dzieci są na początku drogi przez życie, a przed nimi jeszcze wiele ważnych egzaminów, ale dzięki Państwa zaangażowaniu i poświęceniu, byliśmy świadkami niezwykłej przemiany jaka dokonała się w umysłach i sercach naszych pociech. Z podziwem obserwowaliśmy jak dzięki Waszym wysiłkom, kochani pedagodzy, stali się oni w pełni ukształtowani, z własnymi marzeniami i planami na przyszłość.”

Podziękowania i gratulacje złożyli również zaproszeni goście, zwracając się w szczególności do uczniów klas czwartych życząc im powodzenia na egzaminie maturalnym i sukcesów w dorosłym życiu.

Młodzież w swoim przemówieniu podkreśliła jak ważni na ich drodze życiowej są nauczyciele i rodzice, dziękując tym samym za poświęcenie i zaangażowanie w przygotowanie do startu w dorosłość.

Jak nakazuje tradycja maturzyści zatańczyli poloneza. Na ten moment czekali licznie zgromadzeni rodzice tegorocznych maturzystów. Wszyscy gromkimi brawami nagrodzili tańczących, a także panią Joannę Włodarczyk, która przez kilka miesięcy przygotowywała uczniów do tego pierwszego, ważnego tańca.

Po zatańczeniu poloneza, uczniowie wraz z nauczycielami oraz zaproszonymi gośćmi odtańczyli tradycyjnego, profesorskiego walca, po czym zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia przez Studio Pieńkowski.

Żelechowska młodzież bawiła się wyśmienicie do białego rana przy dźwiękach muzyki zespołu DobraNocka.

mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP