reklama

Dni Garwolina 2024! Czas wspólnej zabawy [program]

Opublikowano: 10 czerwiec 2024, 15:45 Kategoria Aktualności
dni garwolina 2024dni garwolingarwolin
Ten artykuł przeczytasz w 3 - 5 min.

Przed nami dwa dni pełne atrakcji dla każdego. Koncerty, wydarzenia sportowe, animacje dla dzieci, prezentacje i wystawy. Tegoroczne Dni Garwolina będą czasem radości i wspólnej zabawy wszystkich mieszkańców. Muzyczną gwiazdą sobotniego wieczoru będzie Kacper Blonsky, a w niedzielę na finał zagra zespół Pectus.

- Dni miasta to coroczna okazja do tego, byśmy mogli wspólnie spędzić czas. I niech to będzie czas radości i wspólnej zabawy. Już dziś zapraszam wszystkich mieszkańców – zarówno tych najmłodszych, jak i najstarsze pokolenia – do udziału we wszystkich wydarzeniach. Wśród wielu atrakcji każdy na pewno znajdzie coś dla siebie – mówi Marzena Świeczak, burmistrz miasta Garwolina.

Zgodnie z tradycją Dni Garwolina odbędą się w trzeci weekend czerwca. W niedzielę, 16 czerwca po uroczystej mszy świętej w intencji mieszkańców ulicami naszego miasta przejdzie barwy korowód, który tworzą sami mieszkańcy – od najmłodszych przedszkolaków po seniorów. Pomaszerują w nim placówki oświatowe, kluby, stowarzyszenia. Nie zabraknie konnych bryczek i wiekowych aut. Korowód to część oficjalnego otwarcia wydarzenia, które tak naprawdę będzie trwało już od piątku.

reklama


Wydarzenia towarzyszące różnego rodzaju, zawody sportowe, wesołe miasteczko i animacje dla dzieci, strefa gastronomiczna – na odwiedzających będzie czekało mnóstwo atrakcji. 15 i 16 czerwca na głównej scenie, która stanie na parkingu przy Pływalni Miejskiej „Garwolanka”, będą się odbywały koncerty.

- Wystąpią zarówno lokalni artyści, jak i muzyczne gwiazdy znane szerokiej publiczności w całej Polsce. Przygotowaliśmy różnorodny program i mamy nadzieję, że wszyscy znajdą w nim coś dla siebie interesującego. Będzie nie tylko okazja do tego, żeby posłuchać dobrej muzyki, ale także do tego, żeby potańczyć – podkreśla Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Koncertowo! Muzyczna karuzela

W sobotę scenę przy „Garwolance” najpierw opanują młodzi – część koncertową otworzy zespół Szkolna Banda Muzyczna z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Garwolinie, który już wielokrotnie udowodnił, że jest gotowy, by szkolne korytarze zamienić na duże sceny. Po nim publiczność rozgrzeje Igor Gałązka Band, czyli 8-letni perkusista Igor Gałązka, któremu towarzyszyć będzie na gitarze tata – Rafał Gałązka i kolega taty – basista Sebastian Pokojowy. O tym, co to trio potrafi zrobić na scenie przekonali się ci, którzy brali udział w tegorocznym Finale WOŚP w Garwolinie. Ci, którzy nie byli, mają szansę nadrobić zaległości.

Kolejną muzyczną gwiazdą będzie świętujący w tym roku 40-lecie swojej działalności zespół Alien. Pierwszy jubileuszowy koncert odbył się w maju w sali widowiskowej CSiK, a teraz Alien zagra plenerowo na bis! Dla wszystkich, którym się podobało i chcą posłuchać raz jeszcze i dla tych, którzy w maju na koncert nie dotarli.

O godzinie 21:00 na scenie wystąpi Kacper Blonsky. Koncert będzie z pewnością nie lada gratką szczególnie dla młodzieży. Kacper Blonsky zadebiutował 5 lat temu utworem „Eluwina”. Milionowe odsłony jego utworów i jego niezwykle prężnie działające konta w mediach społecznościowych to tylko dowód na to, że 26-latek pochodzący z Sokołowa Podlaskiego jest jednym z najbardziej znanych polskich twórców internetowych.

Sobotnią część muzyczną zakończy taneczna impreza pod gwiazdami, którą poprowadzi DJ Refresh. Pochodzący z Garwolina dj i producent muzyczny występował na jednej scenie z wieloma polskimi artystami wielkiego formatu, a jego remake utworu „Nic nie może wiecznie trwać” podbił listy przebojów.

Niedzielną część koncertową otworzy Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Garwolinie, którą będzie można usłyszeć w repertuarze rozrywkowym. Największe hity polskiej i zagranicznej muzyki w orkiestrowym wydaniu? Tego nie można przegapić!

Wielbicieli polskiej klasyki rockowej na pewno ucieszy koncert zespołu Tacy Sami, który przygotował dla garwolińskiej publiczności wszystkie największe przeboje zespołu Lady Pank. I będzie to wykonanie prawie jak oryginał. A może wcale nie prawie? Będzie okazja, żeby to sprawdzić.

Koncertowym finałem tegorocznych Dni Garwolina będzie występ zespołu Pectus. Wszyscy jego członkowie noszą nazwisko Szczepanik i ta zbieżność nie jest przypadkowa. Czterej bracia od wielu lat podbijają serca polskiej publiczności. Zasłynęli „Barceloną”, salony zdobyli piosenką „To, co chciałbym Ci dać”. Stworzyli świetną płytę „Kobiety”, zapraszając do wspólnych nagrań wiele wspaniałych polskich piosenkarek i wydali rodzinną płytę „Kolędy przy kominku”.

Park pełny rozrywki

Sporo będzie się działo nie tylko na głównej scenie, ale także w znajdującym się obok Parku 550-lecia. To tam stanie wesołe miasteczko i zjadą food trucki. W niedzielę już od godziny 10:00 zielona strefa wypełni się stoiskami promocyjnymi i wystawowymi, a także handlowymi – kiermasz rękodzieła. W specjalnie przygotowanym Miasteczku Ekonomii Społecznej w godzinach 10:00-15:00 będą czekały animatorki, które zaproszą najmłodszych do wspólnej zabawy. Prezentować swoją działalność będzie również wiele organizacji pozarządowych. W niedzielę także okazja, by skorzystać z bezpłatnych badań usg dla dzieci oraz wziąć udział w akcji honorowego krwiodawstwa.

Pobiegnij w Garwolinie!

Dni Garwolina to także sport! W niedzielne wczesne przedpołudnie wystartuje bieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie”. To już 15. edycja tego niezwykłego wydarzenia, które oprócz mety sportowej ma inny ważny i szczytny cel – pomoc osobom dotkniętym przemocą. Część każdej opłaty startowej zostaje przekazana na cel charytatywny. Wszyscy, którzy jeszcze mają ochotę wystartować, mogą zarejestrować się na stronie www.bieg.truchtacz.pl. Do wyboru aż trzy dystanse: Bieg Rodzinny na 2 km, bieg na 5 km i bieg na 10 km.

W obchody Dni Garwolina wpisuje się także wiele imprez towarzyszących. Informacje o nich można znaleźć na plakatach.

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Organizatorami Dni Garwolina są: Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie i Miasto Garwolin.

mat. pras.

plakat B1 DG 2024


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama