reklama

Prezydent Duda na uroczystościach w Miętnem

Opublikowano: 08 czerwiec 2024, 12:23 Kategoria Aktualności
miętneobrona krzyżaandrzej dudaprezydent
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Prezydent RP wziął udział w uroczystości 40–lecia zwycięskiej obrony Krzyża w Miętnem.

Wczotaj Andrzej Duda złożył wiązankę kwiatów pod pomnikiem Krzyża postawionym w 25. rocznicę zwycięskiej obrony Krzyża, a następnie wziął udział w głównych uroczystościach w Zespole Szkół w Miętnem.

– W tej szkole próbowano przywrócić pełnego ducha laickiego w duchu komunizmu, w duchu narzucanym z Moskwy, życia, trwania, edukacji bez Boga. Młodzież się temu sprzeciwiła – powiedział Prezydent.

reklama


- To była bardzo specyficzna młodzież. To była młodzież w większości z polskich wiosek, w większości z bardzo tradycyjnych rodzin, w większości z rodzin głęboko wierzących, tych rodzin, które kiedyś nie pozwoliły na kolektywizację, bo polski chłop nie dał sobie zabrać ziemi. Wiara, ziemia, ojcowizna i tradycja, to było to, na czym polska wieś budowała swoją siłę– dodał.

Andrzej Duda przypomniał, że po raz pierwszy był w Miętnem w 2009 roku, towarzysząc śp. Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu.

– Z całego serca dziękuję Państwu za obronę krzyża wtedy, ale i teraz. Jakie to paradoksalne, że po 35 latach wolności od tego zwycięstwa w 1989 roku trzeba znowu myśleć o obronie krzyża, ale trzeba, bo on jest nam bardzo potrzebny. On jest częścią naszej tożsamości, czy to się komuś podoba czy nie – podkreślił Prezydent.

Prezydentowi towarzyszył Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP Minister Piotr Ćwik.

prezydent.pl, opr. red.

fot. Marek Borawski/KPRP


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama