reklama

Urodzinowe pianie koguta na Senatorskiej

Opublikowano: 21 maj 2024, 15:46 Kategoria Aktualności
fkitgsenatorskacsik
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

11. Festiwal Kultury i Tradycji przeszedł do przeszłości. To była niezwykle udana i radosna niedziela, tym razem obchodzona w konwencji urodzin. Wszystko to za sprawą 70. jubileuszu domu kultury.

Kilka minut po godzinie 15:00 na scenie rozpoczęło się oficjalne otwarcie festiwalu. Ze sceny zgromadzoną publiczność powitali: Czesław Mroczek – wicemister MSWiA, Janina Ewa Orzełowska – członek zarządu Województwa Mazowieckiego, Iwona Kurowska – Starosta Powiatu Garwolińskiego, Przewodniczący Rady Miasta – Marek Mikulski oraz gospodarze wydarzenia – Marzena Świeczak – burmistrz miasta oraz Jarosław Kargol – dyrektor CSiK. Goście życzyli mieszkańcom udanej zabawy a dyrektorowi placówki składali podziękowania i gratulacje.

Muzycznie bawili mieszkańców Garwolina zespół Brass Federacja, grupa seniorów „Chwilo trwaj” z programem „U cioci na urodzinach”, Warszawska Ferajna oraz gwiazda wieczoru Tadeusz Talarek. Jak przystało na dobre urodziny nie obyło się bez wspólnego śpiewania i tańczenia.

reklama


Ulica wypełniona była atrakcjami. A to ciekawe stoiska z rękodziełem, a to smaczne jedzenie, a to wystawa starych zdjęć lub imponująca kolekcja przedmiotów dawnych. Wszędzie gwar, śmiech, rozmowy. Nie brakowało też zabaw dla dzieci. Dużą popularnością cieszyło się robienie kubeczkowej zabawki oraz gra w tropienie koguta. W tej ostatniej zadaniem było odnalezienie w siedmiu miejscach Senatorskiej wizerunku festiwalowego koguta i zapisanie ich na odpowiedniej karcie. Najmłodszą widownię jak zawsze przyciągnął Teatr Falkoshow, nie brakowało też amatorów gliny.

Senatorska to wielkie święto ulicy, sąsiedztwa i wspomnień. Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Bożena Żelazowska – która zaszczyciła garwolinian swoją obecnością nie kryła radości i zachwytu nad urokiem i atmosferą całego wydarzenia. Sentymentalny charakter spotkania wyakcentował Tadeusz Zalewski, który dwa razy pojawiał się na scenie z quizem bardzo kulturalnym i przepytywał mieszkańców z wiedzy o początkach domu kultury w Garwolinie.

Kolejny festiwal już za rok!

Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego

mat.pras.

fot. CSiK


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama