reklama

W Łaskarzewie idzie nowe [wideo]

Opublikowano: 07 maj 2024, 18:05 Kategoria Aktualności
łaskarzewwyboryrada miasta
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

- Obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, aby nasze miasto się rozwijało i piękniało na co dzień – mówił chwilę po złożeniu ślubowania nowy burmistrz Łaskarzewa Armin Tomala. Przewodniczącą rady miasta została Agnieszka Szczypek, a wiceprzewodniczącym Wojciech Gąska.

Dzisiejszą pierwszą sesję nowej kadencji prowadził radny senior Dariusz Sadkowski. Zaświadczenia o wyborze radnym wręczyła przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej Kinga Gąska. Ślubowanie złożyli radni oraz nowy burmistrz Armin Tomala, który zastąpił Annę Laskowską.

- Dzięki zaufaniu mieszkańców jestem w tym miejscu. Obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, aby nasze miasto się rozwijało i piękniało na co dzień – mówił nowy burmistrz. Armin Tomala zadeklarował chęć współpracy ze wszystkimi radnymi, instytucjami i samorządem każdego szczebla.  – Stawiam sobie bardzo wysoko poprzeczkę. Swoją pracą chciałbym pokazać, jak byśmy widzieli pracę naszego urzędu – dodał.

reklama
Głosowania na członków prezydium rady miasta pokazały, że nowa rada miasta jest podzielona. Na przewodniczącego rady zgłoszono Agnieszkę Szczypek oraz Konrada Grudnia. Na czele rady będzie stała kobieta. Radna Szczypek otrzymała 8 głosów poparcia, radny Grudzień – 7. Takim samym układem głosów zakończył się wybór wiceprzewodniczącego rady miasta. Jednym głosem z Krzysztofem Dudkiem wygrał Wojciech Gąska.

Łukasz Korycki


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama