reklama

Policjanci wydali nakaz opuszczenia mieszkania dla sprawcy przemocy

Opublikowano: 15 luty 2024, 13:54 Kategoria Aktualności
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Policjanci z Posterunku Policji w Pilawie, chroniąc osobę doznającą przemocy domowej, zastosowali wobec agresora nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego członka rodziny. Funkcjonariusze wykorzystali instrumenty prawne pozwalające na szybkie izolowanie osób dotkniętych przemocą od osoby stosującej przemoc w sytuacji, gdy stwarza ona zagrożenie dla życia lub zdrowia domowników.

Policjanci z Posterunku Policji w Pilawie w związku z podejrzeniem, że w jednej z rodzin może dochodzić do przemocy domowej, dokonali szczegółowego rozpoznania sytuacji. Na podstawie zebranych informacji funkcjonariusze mieli podstawy do sporządzenia Niebieskiej Karty, a także wydali 54-letniemu mężczyźnie nakaz natychmiastowego opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego członka rodziny przez najbliższe 14 dni.

Zgodnie z Ustawą antyprzemocową sprawca przemocy, który stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia domowników, po wydaniu nakazu przez policjantów, musi bezzwłocznie opuścić mieszkanie. W okresie obowiązywania nakazu lub zakazu policjanci co najmniej trzykrotnie będą sprawdzać, czy są one respektowane. Za niestosowanie się osoby do wydanego przez Policję zakazu lub nakazu, kodeks wykroczeń przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny i zastosowanie trybu przyspieszonego wobec sprawcy tego wykroczenia.

reklama


KPP Garwolin

fot. arch.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama