reklama

Rozmawiali o cyberzagrożeniach

Opublikowano: 09 luty 2024, 07:35 Kategoria Aktualności
policjainternetgarwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

150 nauczycieli i rodziców dzieci ze szkół powiatu garwolińskiego uczestniczyło wczoraj w seminarium poświęconym bezpieczeństwu w Internecie pn. „Cyberzagrożenia”. Szkolenie zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w Garwolinie przeprowadzili funkcjonariusze Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości Policji w Radomiu oraz przedstawiciele Państwowego Instytutu Badawczego NASK.

Przedwczoraj w sali widowiskowej Kina Wilga w Garwolinie odbyło się szkolenie skierowane do nauczycieli i rodziców dzieci ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wydarzenie zgromadziło 150 uczestników.

Organizator - Zespół Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii garwolińskiej komendy - do współpracy przy realizacji przedsięwzięcia zaprosił profesjonalistów, którzy na co dzień zajmują się problematyką bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie. - Czuliśmy potrzebę zorganizowania takiego szkolenia z uwagi na zgłaszane zarówno przez rodziców, jak i nauczycieli różne problemy związane z tą kwestią. Niepokojący jest brak lub niewielki zakres kompetencji komputerowych czy internetowych u części dorosłych, rodziców czy wychowawców. W takiej sytuacji tworzy się przepaść pomiędzy umiejętnościami związanymi z poruszaniem się w obszarze Internetu osób młodych a umiejętnościami dorosłych. Jednocześnie niemal każdy ma w domu komputer z dostępem do Internetu, a w kieszeni smartfon. Mamy nadzieję, że to szkolenie pozwoli uzupełnić brakującą wiedzę i nauczy nas świadomie dbać o bezpieczeństwo dzieci w Internecie. – podkreślał gospodarz wydarzenia Komendant Powiatowy Policji w Garwolinie podinsp. Janusz Mularski.

reklama


Szkolenie przeprowadzili funkcjonariusze Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości Policji w Radomiu sierż. szt. Jan Suracki i mł. asp. Malwina Wlazło oraz Kierownik Zespołu Popularyzacji Bezpiecznego Korzystania z Cyberprzestrzeni w Dziale Profilaktyki Cyberzagrożeń Instytutu Badawczego NASK Ewa Domańska.

Prelegenci omówili zagrożenia czyhające w Internecie na dzieci i młodzież oraz wskazywali jak się przed nimi chronić. Zmierzyli się również z próbą zrozumienia świata młodych ludzi w przestrzeni cyfrowej. Ważnym aspektem, poruszonym podczas spotkania, były cyberprzemoc i hejt w aspekcie dojrzewania i funkcjonowania w grupie rówieśniczej, a także zagrożenia wynikające z korzystania z mediów społecznościowych.

Policjanci podkreślają, że każdy z nas jest odpowiedzialny za to, żeby ochronić siebie, ale w szczególności młodych przed zagrożeniami płynącymi z cyberprzestrzeni. Seminarium było ważnym element w budowaniu cyberbezpieczeństwa.

KPP Garwolin


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama