reklama

Rolnicy zablokują węzeł Gończyce przy S17

Opublikowano: 07 luty 2024, 08:30 Kategoria Aktualności
strajkprotestrolnicygończycesobolews17
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Na piątek zaplanowano kilkugodzinny strajk rolników w Gończycach (gm. Sobolew). Zablokowany będzie węzeł Gończyce. Niewykluczone, że rolnicy będą blokować także trasę S17.

„Mobilizujemy wszystkie siły. Mamy informacje że dołączają do naszego protestu rolnicy z ciągnikami z Kurowa, Łukowa i Stoczka Łukowskiego! Protest dotyka nas wszystkich!! My walczymy o przetrwanie naszych gospodarstw, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo żywnościowe całego narodu. Bo wszyscy „od myszy, po cesarza żyją z gospodarza”. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w proteście, tych którzy solidaryzują się z rolnikami, ale także tych którzy są przeciwni protestom i nie wiedzą o co walczymy. Będziemy was uświadamiać, że walczymy o coś więcej niż nasze gospodarstwa” – pisze za pośrednictwem facebooka  organizator strajku w Gończycach Daniel Owczarczyk.

Okoliczni rolnicy dołączą się tym samym do ogólnopolskiej akcji. Wśród postulatów czytamy m.in. o zatrzymaniu napływu produktów rolnych z Ukrainy, likwidacji unijnego „zielonego ładu”, ustawowe wprowadzenie cen minimalnych na podstawowe produkty rolne.

reklama


Blokada węzła Gończyce wraz z drogami dojazdowymi przy S17 rozpocznie się w piątek 9 lutego o godz. 10 i potrwa do godz. 16. Niewykluczone, że rolnicy pojazdami ciężarowymi będą blokować ruch na S17.

red.

fot. arch. – protest rolników w powiecie garwoliński w 2015 roku


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama