reklama

Gm. Łaskarzew: Pamiętali o starszych i samotnych

Opublikowano: 08 grudzień 2023, 13:45 Kategoria Aktualności
gmina łaskarzewwigiliadąbrowasamotniseniorzy
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

W sali OSP Dąbrowa odbyło się tradycyjnie spotkanie opłatkowe dla osób starszych i samotnych. Ta tradycja sięga 2016 roku.

Spotkanie rozpoczęło się od koncertu kolęd w wykonaniu Klubu Senior +. Seniorzy z gminy włączyli się w organizację spotkania także przez lepienie pierogów. Po wspólnym śpiewaniu kolęd głos zabrał proboszcz parafii Łaskarzew ks. Sławomir Niewęgłowski, który przewodniczył wspólnej modlitwie.

W rolę Świętego Mikołaja wcielili się pracownicy instytucji kultury z terenu gminy, którzy dla gości przygotowali paczki z własnoręcznie upieczonymi piernikami. Dodatkowo każdy otrzymał specjalnie przygotowany dla mieszkańców gminy kalendarz na następny rok.

reklama


Głos zabrał Pan Przewodniczącego Rady Gminy Jerzego Błachnio i złożył wszystkim życzenia w imieniu władz samorządowych Gminy Łaskarzew, Wójta Gminy Mariana Janisiewicza oraz pracowników Urzędu Gminy i jednostek podległych Po życzeniach wszyscy podzielili się opłatkiem, składając sobie nawzajem życzenia i zasiedli do wspólnego posiłku wigilijnego.

Po posiłku odbyły się dwa spotkania z ratownikiem medycznym, które przeprowadziła firma „Mały trans med Marcin Kępka”. Szkolenie odbyło się w niezwykle ciekawy i atrakcyjny sposób.  Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem, padło wiele ciekawych pytań, a wszyscy obecni zaangażowali się w tematykę wykładu. Seniorzy zapoznali się również z raportem „Słoneczne Poradnictwo dla Seniorów” oraz innymi formami wsparcia dzięki Fundacja Słoneczna Strona Ulicy i Marcelina Kozubek.

Jak przystało na prawdziwe spotkanie wigilijne nie zabrakło również prezentów. Każdy uczestnik otrzymał raport „Słoneczny poradnik dla seniorów”, kartę życia, kalendarz wydany przez Gminę Łaskarzew przedstawiający piękne krajobrazy, pierniczki przygotowane przez pracowników GDK.

laskarzew.pl, opr. red.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama