reklama

No to jazda! Otwarcie lodowiska już dziś!

Opublikowano: 06 grudzień 2023, 10:02 Kategoria Aktualności
mikołajkilodowiskogarwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

W Mikołajkowe popołudnie pierwsi miłośnicy jazdy na łyżwach będą mogli skorzystać z miejskiego lodowiska w Garwolinie. W dniu otwarcia odbędą się także pokazy łyżwiarskie, animacje dla całych rodzin, a także darmowe warsztaty. Kto chętny? 3, 2, 1… No to jazda!

Oficjalne otwarcie lodowiska znajdującego się na stadionie miejskim w Garwolinie odbędzie się 6 grudnia o godzinie 14:00. Po symbolicznym przecięciu wstęgi, około godziny 15:00, lodowisko zacznie tętnić życiem. Na początek z pokazem łyżwiarskim wystąpią soliści grupy Walley Ice Story, którzy później poprowadzą animacje dla dzieci, młodzieży i całych rodzin. W programie rozgrzewka na wesoło, nauka jazdy na łyżwach, gry, zabawy i wspólne odtańczenie układu.

Nie będą to jedyne atrakcje tego dnia. O 16:30, 18:00 i 19:30 na godzinne, darmowe warsztaty nauki jazdy na łyżwach zaprasza szkoła Roll&Skate, która już wkrótce będzie prowadziła na garwolińskim lodowisku regularne zajęcia. Darmowe warsztaty będą się odbywały także w kolejnych dniach – aż do 10 grudnia. Szczegółowy harmonogram jest dostępny na stronie www.csik.garwolin.pl/lodowisko

reklama


6 grudnia z lodowiska będzie mogło skorzystać jednorazowo maksymalnie 50 osób, a sesje będą skrócone do godziny. Już od 7 grudnia obiekt będzie działał normalnie. Ślizgać się będzie można codziennie w godzinach 9:00 – 21:00. Maksymalnie na tafli lodu będzie mogło jeździć 100 łyżwiarzy i łyżwiarek. Sesje będą trwały 1,5 godziny. Pomiędzy nimi zaplanowano przerwy przeznaczone na konserwację lodu.

- Bilety wstępu na lodowisko kupujemy na konkretną sesję. Od 9 grudnia osoby, które posiadają własne łyżwy, będą mogły kupić bilet przez Internet. W budynku lodowiska działa także wypożyczalnia, w której można wypożyczyć łyżwy, kaski oraz pingwinki ułatwiające stawianie pierwszych kroków na lodzie, a także bezpłatna szatnia. Żeby skorzystać z szafki zamykanej na kluczyk trzeba wrzucić monetę 2 zł, która zostanie zwrócona po otwarciu szafki. Warto więc pamiętać, by zabrać ze sobą na lodowisko takie monety – mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, które zarządza lodowiskiem.

Harmonogram codziennych sesji:

9:00-10:30

11:00-12:30

13:00-14:30

15:30-17:00

17:30-19:00

19:30-21:00

Szczegółowe informacje, zasady funkcjonowania obiektu oraz cenniki są dostępne na stronie internetowej Centrum Spotu i Kultury w Garwolinie w zakładce „Lodowisko” – www.csik.garwolin.pl/lodowisko

mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama