reklama

Elżbieta Woźniak-Sionek radną sejmiku

Opublikowano: 21 listopad 2023, 16:05 Kategoria Aktualności
parysówsejmikwyboryelżbieta woźniak-sionek
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Na sesji Sejmiku Województwa Mazowieckiego ślubowanie złożyły  trzy nowe radne. Z listy Koalicji Obywatelskiej do sejmiku dostała się Aleksandra Śmietanka, z Polskiego Stronnictwa Ludowego – Wiesława Krawczyk, a z Prawa i Sprawiedliwości – Elżbieta Woźniak-Sionek z Parysowa.

Po październikowych wyborach do sejmu i senatu wygasły mandaty radnych, którzy zostali posłami. Z sejmikiem pożegnali się Piotr Kandyba (KO), Mirosław Adam Orliński (PSL) oraz Marcin Grabowski (PiS).

Postanowieniem komisarza wyborczego do Sejmiku Województwa Mazowieckiego powołane zostały trzy nowe radne, które zaprzysiężone zostały na LXI sesji w dniu 21 listopada. Uroczyste ślubowanie odbyło się tuż po rozpoczęciu sesji.

reklama


Nowymi radnymi zostały Aleksandra Śmietanka (KKW PLATFORMA .NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA), Wiesława Krawczyk (KW PSL) oraz Elżbieta Woźniak-Sionek (KW PiS), Radna z Parysowa w 2018 roku osiągnęła wynik 9 685 głosów. Elżbieta Woźniak-Sionek jest mieszkanką Parysowa. W przeszłości była dyrektorem biblioteki publicznej w Parysowie oraz dyrektorem ośrodków kultury w Parysowie i Pilawie. Pracowała w wydziale edukacji starostwa, ministerstwie rodziny oaz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jest prezesem zarządu gminnego PiS w Parysowie i członkiem zarządu powiatowego PiS w Garwolinie.

Radna Woźniak-Sionek nie kryje ogromnej radości i satysfakcji z dołączenia do grona radnych województwa: - Kandydowałam 5 lat temu, więc dla mnie jest to niesamowita niespodzianka i ogromna radość i dedykuje to wszystkim moim wyborcom. Bedę chciała w powiecie garwolińskim i w moim okręgu siedlecko-ostrołęckim wspomagać samorządy lokalne, szczególnie  w dziedzinie kultury, polityki rodzinnej i współpracy z samorządami lokalnymi.

Radni dokonali również wyboru nowego wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Został nim radny Konrad Wojnarowski (PSL).

mat. pras.

fot. E. Woźniak-Sionek (na zdjęciu w środku)


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama