reklama

Ślisko na drogach. Kolizja z udziałem pięciu aut

Opublikowano: 21 listopad 2023, 14:21 Kategoria Aktualności
garwolins17pilawapolicjazima
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Dziś rano policjanci pracowali na miejscu 4 zdarzeń drogowych. Do dwóch z nich doszło na trasie S17, a do dwóch kolejnych w Garwolinie. Policjanci zwracają uwagę, że na drogach występują trudne warunki związane z jesienno-zimową aurą. Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów, ostrożność i życzliwość na drodze.

Dzisiaj (21.11) o godz. 5:48 do Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie wpłynęło zgłoszenie, że na trasie S17 na wysokości m. Puznówka w kierunku Warszawy doszło do zdarzenia drogowego. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący BMW 24-latek z powiatu łukowskiego nie dostosował prędkości do panujących warunków, stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w bariery ochronne. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Niedługo później o godz. 6:15 na pasie w kierunku Lublina na wysokości Miętnego doszło do kolejnego zderzenia pojazdów – osobówki i samochodu ciężarowego. Kierujący manem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i  uderzył w tył jadącego przed nim audi. Kobieta kierująca osobówką trafiła do szpitala. Po badaniach została zwolniona do domu.

O godz. 8 w Garwolinie na ulicy Wyszyńskiego policjanci ruchu drogowego pracowali na miejscu kolizji z udziałem 5 samochodów osobowych.  Funkcjonariusze ustalili, że kierujący volkswagenem 49-latek nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i uderzył w jego tył. Zadziałał efekt domina i kolejne pojazdy wjeżdżały w siebie, wytrącone z toru jazdy. Na tej samej ulicy niewiele dalej w tym samym czasie drugi patrol obsługiwał kolejne zdarzenie. Kierująca suzuki 34-latka wjechała w tył skody.

reklama


Policjanci apelują o ostrożność. Opady śniegu, deszczu, zmienna temperatura, mokra i śliska nawierzchnia mogą powodować utrudniania dla kierujących. Pamiętajmy, że nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi, znacznie wydłuża czas hamowania pojazdu, a w skrajnych przypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Zmniejszenie prędkości z pewnością pomoże uniknąć tego rodzaju zdarzeńRównie ważne jest zachowanie odpowiedniej odległości od poprzedzającego nas pojazdu – przy mokrej, czy śliskiej nawierzchni nie zahamujemy szybko, a czasem może to być nawet niemożliwe. Od wszystkich kierujących w takich warunkach pogodowych wymaga się, aby zachowali szczególną ostrożność.

KPP Garwolin

fot. arch. 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama