reklama

Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 21 listopad 2023, 12:04 Kategoria Aktualności
kronika strażackastrażPSP
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 13 do 19 listopada.

 

Plama oleju

reklama


14 listopada. W Sobolewie na drodze wojewódzkiej nr 807 po godz. 10 dwa zastępy straży uczestniczyły w zabezpieczeniu plamy oleju powstałej na skutek awarii samochodu ciężarowego. Akcja trwała dwie godziny.

Drzewo na drodze

14 listopada. W Zwoli Poduchownej około godz. 12 w pasie drogi powiatowej na skutek porywistego wiatru złamaniu uległo drzewo. Miejscowy zastęp usunął zagrożenie w niespełna jedną godzinę.

Zalane starostwo

15 listopada. W Garwolinie przed godz. 18 częściowemu zalaniu uległa kondygnacja podziemna budynku Starostwa Powiatowego. Działania pięciu zastępów trwające niespełna cztery godziny polegały na wypompowaniu wody z obiektu.

Potrącenie w Łaskarzewie

16 listopada. W Łaskarzewie przed godz. 6 doszło do potrącenia rowerzysty przez samochód osobowy. Działania dwóch zastępów trwające jedną godzinę polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.

Kolizja w Garwolinie

17 listopada. W Garwolinie przed godz. 13 doszło do kolizji drogowej z udziałem dwóch samochodów osobowych. Działania dwóch zastępów trwające ponad pół godziny polegały na zabezpieczeniu pojazdów, odłączeniu akumulatora oraz sorpcji plamy płynów eksploatacyjnych z jezdni.

Powalone drzewa

19 listopada. Na skutek porywistego wiatru i opadów śniegu na drogach w Mariańskim Porzeczu, Kalonce i Łukówcu doszło do powalenia drzew. W każdym z przypadków najbliższe jednostki KSRG usunęły zagrożenie.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama