reklama

5-letni Grześ bohater. Uchronił dom przed pożarem [wideo]

Opublikowano: 19 listopad 2023, 15:07 Kategoria Aktualności
sobolewprzyłękpożarstraż pożarnagończyce
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Gdy zobaczył zagrożenie, natychmiast wszczął alarm i zawołał dorosłych. To uchroniło jego dom i rodzinę od większego pożaru. 5-letni Grześ z Przyłęka (gm. Sobolew) został uhonorowany za swoją bohaterską postawę.

6 listopada, godz. 18. Strażacy dostają zgłoszenie o pożarze, do jakiego doszło w domu jednorodzinnym w Przyłęku (gm. Sobolew). Po przyjeździe okazuje się, że przyczyną zadymienia był olej, który zapalił się na kuchence. Pożar nie wyrządził dużych szkód. Dzisiaj Urząd Gminy w Sobolewie udostępnił materiał filmowy, dzięki któremu wiemy, dlaczego nie doszło do eskalacji zagrożenia.

Wszystko dzięki 5-letniemu Grzesiowi. Przedszkolak z Gończyc, gdy tylko zobaczył pożar, obudził domowników. Po chwili niebezpieczeństwo zażegnał sąsiad.

reklama


Kilka dni temu w przedszkolu zorganizowano specjalne spotkanie. Głównego bohatera przywitały gromkie brawa. Grzesio otrzymał upominki od strażaków, wójta gminy oraz dyrektora szkoły. Jak przyznał zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Garwolinie mł. bryg. Tomasz Biernacki, postawa 5-latka zasługuję na pochwałę i jest efektem dobrej edukacji przedszkolnej.

Wójt gminy Marcin Błachnio, za pośrednictwem facebooka, przyznał, że Grzesio lubi czytać książki o strażakach. Jak widać ten sposób spędzania wolnego czasu, uratował życie i zdrowie wielu osób.

- Cieszę się, że mam tak dzielnego synka, że moje dzieci zachowały zimną krew w obliczu pożaru – powiedziała w materiale urzędu gminy mama Grzesia.

łk

fot./wid. UG Sobolew


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama