reklama

Frida bezbłędnie doprowadziła do pozoranta

Opublikowano: 17 listopad 2023, 12:41 Kategoria Aktualności
policjapies
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Policyjny przewodnik i jego pies to partnerzy w służbie. Ich sprawność i skuteczność to nie tylko wynik jednego podstawowego szkolenia. To efekt cyklicznych szkoleń, które policjanci wraz ze swoimi pieskami prowadzą kilka razy w miesiącu.

Jednym z wielu zadań policyjnego przewodnika psa służbowego z garwolińskiej komendy jest cotygodniowe szkolenie, które pomaga utrzymać i podnosić sprawność użytkową psa. W trakcie takich dni szkoleniowych przewodnik wraz ze swoim podopiecznym ćwiczą sprawność fizyczną, elementy posłuszeństwa oraz pracy węchowej.

Podczas ostatniego szkolenia Frida, czworonogi funkcjonariusz, który służy w Komendzie Powiatowej Policji w Garwolinie, wzorowo wykonywała komendy posłuszeństwa. Doskonale porodziła sobie również w zadaniu z pozorantem, który odpowiednio wcześniej pozostawił w terenie swój ślad zapachowy, a następnie ukrył się w znacznej odległości. Kiedy przewodnik dał psu sygnał do pracy, Frida nawęszyła materiał, podjęła tropy śladu człowieka i bezbłędnie doprowadziła do jego kryjówki.

reklama


Naturalne zdolności psa do wyróżnienia konkretnego zapachu człowieka z całej palety zapachów oraz poruszania się po jego śladzie są zazwyczaj wykorzystywane podczas akcji ratunkowych lub akcji policyjnych do poszukiwania zaginionych osób, a także do tropienia niezidentyfikowanych sprawców przestępstw. Dobrze wyszkolony pies powinien pracować na ścieżce śladu w różnorodnych warunkach terenowych, pogodowych i w jak najszybszym czasie doprowadzić do celu. Frida pod bacznym okiem swojego opiekuna po raz kolejny spisała się na medal.

KPP Garwolin


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama