reklama

Nowy radiowóz garwolińskiej policji

Opublikowano: 16 listopad 2023, 14:16 Kategoria Aktualności
policjaradiowózgarwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Radiowóz w nowych barwach trafił do policjantów z garwolińskiej drogówki. Skoda Scala wyjechała już na drogi powiatu. Samochody w nowej kolorystyce zaprezentowano po raz pierwszy podczas targów POLSECURE w ubiegłym roku w Kielcach. To kolejne tego typu auto w garwolińskiej komendzie.

Flota garwolińskiej drogówki powiększyła się o oznakowany pojazd marki Skoda Scala. Nowy radiowóz został zakupiony w ramach programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko - II edycja „Bezpieczniej na drogach – nowoczesny sprzęt dla polskiej Policji etap II”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Nowy wzór oznakowania radiowozów i pozostałych pojazdów policyjnych został zaprezentowany na zeszłorocznych Międzynarodowych Targach Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE, które odbyły się w Kielcach. Do dotychczasowego oznakowania zostały dodane jaskrawe, żółto-zielone kolory, które sprawiły, że radiowozy są bardziej widoczne. Oprócz zmiany kolorystyki doszła także zwiększona liczba świateł ledowych. Zmiany w oznakowaniu i uprzywilejowaniu samochodów Policji ma przełożyć się na lepszą widoczność i zwiększenie bezpieczeństwa funkcjonariuszy oraz innych użytkowników dróg.

reklama


KPP Garwolin

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama