reklama

Wymienili prawie 400 lamp

Opublikowano: 15 listopad 2023, 08:30 Kategoria Aktualności
gmina łaskarzewoświetlenieled
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Gmina Łaskarzew podsumowała wymianę lamp oświetlenia ulicznego w ramach zadania „Modernizacja oświetlania ulicznego na terenie gminy Łaskarzew w 2023 roku”.

Zadanie polegało na demontażu istniejących lamp i montażu energooszczędnych lamp LED wraz ze skrzynkami bezpiecznikowymi, przewodem zasilającym oraz czyszczeniu i malowaniu istniejących wysięgników.

„W ramach I i II etapu robót modernizacyjnych udało nam się wymienić 375 istniejących lamp sodowych (głównie 100W) na energooszczędne lampy LED (40W). Obecnie trwają jeszcze przygotowania do etapu III zadania dotyczącego wymiany lamp m.in. w miejscowościach Lewików i Izdebno-Kolonia i uzupełnienia brakujących lamp w innych miejscowościach” – informuje gmina.

reklama


Całkowita wartość I i II etapu prac obejmująca miejscowości: Wola Łaskarzewska, Dąbrowa, Sośninka, Kacprówek, Stary Pilczyn, Nowy Pilczyn, Melanów, Zygmunty, Uścieniec, Krzywda, Lipniki, Nowy Helenów, Stary Helenów  zamknęła się kwotą 𝟮𝟴𝟴 tys. zł. 200 tys. zł to dofinansowanie z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Adaptacji  do Zmian Klimatu - Mazowsze dla klimatu 2023.

Gmina Łaskarzew, opr. red.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama