reklama

Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 15 listopad 2023, 08:17 Kategoria Aktualności
kronika strażackastrażPSP
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 6 do 12 listopada.

 

Potrącenie rowerzysty

reklama


6 listopada. Po godz. 6 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o potrąceniu rowerzysty na al. Legionów w Garwolinie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia. W akcji trwającej prawie jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

Pożar sadzy

6 listopada. Po godz. 12 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Woli Starogrodzkiej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz wygaszeniu pieca na paliwo stałe. Następnie podano proszek gaśniczy do wnętrza komina i strącono resztki sadzy, a budynek został przewietrzony i oddymiony. W akcji trwającej prawie trzy godziny udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP .

Pożar lasu

7 listopada. Po godz. 16 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze lasu w miejscowości Józefów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu straży pożarnej okazało się, że doszło do pożaru nieużytkowanego budynku. Działania polegające na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu prądów wody na palący się budynek doprowadziły do ugaszenia pożaru. Dalsze prace polegały na rozbiórce ścian budynku, które groziły zawaleniem. W akcji trwającej ponad cztery godziny udział brały dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP.

Dachowanie w Garwolinie

11 listopada. Po północy do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o dachowaniu samochodu osobowego na ul. Trakt Lwowski w Garwolinie. Pojazdem podróżowali dwaj mężczyźni, którzy zostali przebadani przez zespół ratownictwa medycznego, a następnie przewiezieni do szpitala. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz postawieniu samochodu na koła. W akcji trwającej blisko jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

Pożar na S17

11 listopada. O godz. 12 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze samochodu osobowego na trasie S17w Sulbinach. Pojazdem podróżowały dwie osoby, które opuściły go i podjęły skuteczną próbę gaszenia pożaru przy użyciu gaśnicy proszkowej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W akcji trwającej pół godziny udział brał jeden zastęp PSP.

Samochód w barierach

12 listopada. Po godz. 7 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w miejscowości Puznówka na trasie S17 samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w bariery oddzielające pasy jezdni. Samochodem podróżowali dwaj mężczyźni, którzy zostali przebadani przez zespół ratownictwa medycznego, a następnie przewiezieni do szpitala. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz postawieniu pojazdu na koła. W akcji trwającej prawie jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

Pożar sadzy

12 listopada. Po godz. 18 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w miejscowości Wólka Ostrożeńska doszło do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz wygaszeniu pieca na paliwo stałe. Następnie podano proszek gaśniczy do wnętrza komina i usunięto resztki sadzy. Budynek został przewietrzony i oddymiony. W akcji trwającej prawie dwie godziny udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

KP PSP Garwolin


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama