reklama

Trzy kilometry pościgu za pijanym kierowcą

Opublikowano: 03 październik 2023, 15:12 Kategoria Aktualności
policjapijanycyganówkawilga
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Nawet 5 lat więzienia może grozić kierowcy motoroweru, który zlekceważył wydane przez policjantów polecenie zatrzymania się i zaczął uciekać. Po około 3 kilometrowym pościgu funkcjonariusze zatrzymali kierowcę, który jak się okazało był pijany. Lista jego przewinień jest jednak dłuższa.

Kilka dni temu (29.09) około godz. 13 policjanci garwolińskiego ruchu drogowego w Trzciance namierzyli kierowcę motoroweru, który przekroczył dopuszczalną prędkość jazdy o 33 km/h. Mężczyzna nie zatrzymał się jednak do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Funkcjonariusze podjęli pościg, wydając polecenia do zatrzymania przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Po około 3 km ucieczce, w miejscowości Cyganówka, zatrzymali 54–latka. Okazało się, że uciekinier miał w organizmie 2,2 promila. Policjanci ustalili też, że jego pojazd nie został poddany badaniu technicznemu w wyznaczonym terminie. Dowód rejestracyjny jednośladu został zatrzymany, a sam pojazd sholowany z drogi na koszt właściciela.

Mężczyzna za swoje zachowanie będzie tłumaczył się w sądzie. Odpowie zarówno za przekroczenie prędkości, jak i przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

reklama


Przypominamy, że zgodnie z kodeksem karnym kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Pamiętajmy, że jazda w stanie nietrzeźwości i ucieczka przed policjantami niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku.

KPP Garwolin

fot. arch.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama