reklama

Punkt paszportowy w Garwolinie otwarty [wideo]

Opublikowano: 02 październik 2023, 19:12 Kategoria Aktualności
garwolinpunkt paszportowystarostwo
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Wojewoda Mazowiecki Tobiasz Bocheński wziął udział w otwarciu Terenowego Punktu Paszportowego w budynku Starostwa Powiatowego w Garwolinie. Celem otwarcia punktu paszportowego, było wprowadzenie ułatwień dla interesantów.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Posłowie na Sejm RP: Iwona Kurowska, Grzegorz Woźniak, Starosta Powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki oraz samorządowcy z powiatu garwolińskiego.

- Dzisiaj otwieramy Punkt Paszportowy w Starostwie Powiatowym, który był długo wyczekiwany i jest jednym z elementów polityki rządu, polegającej na wychodzeniu administracji blisko do obywateli. Kiedyś Punkty Paszportowe znajdowały się tylko w miastach wojewódzkich i nie były zlokalizowane blisko mieszkańców. Dzisiaj naszą ambicją jest otwieranie jak największej ich liczby po to, aby ich odległość dla mieszkańca gminy, dla mieszkańca powiatu nie była duża, żeby mógł szybko pojechać i załatwić swoją sprawę paszportową. Do tej pory mieszkańcy powiatu garwolińskiego, aby wyrobić paszport musieli jeździć do Otwocka i Siedlec. Od dzisiaj ta możliwość będzie w Starostwie Powiatowym w Garwolinie. Bardzo się cieszę, że udało się tutaj otworzyć Punkt Paszportowy, bo zawsze kiedy realizujemy rządowe projekty, kiedy mówimy o inwestycjach i wspólnych przedsięwzięciach zawsze można liczyć na wspólnotę samorządową powiatu garwolińskiego – powiedział Wojewoda Mazowiecki Tobiasz Bocheński.

reklama


Nowo otwarty Punkt Paszportowy w Garwolinie znajduje się w siedzibie Starostwa Powiatowego przy ul. Mazowieckiej 26. Czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 15:30. Jest 22 placówką na terenie województwa mazowieckiego, w której przyjmowane są wnioski paszportowe oraz wydawane dokumenty.

Nowa sala do obsługi klientów zawiera 2 stanowiska. Dotychczas mieszkańcy Garwolina oraz pobliskich miejscowości musieli w sprawie paszportu kierować się do większych miejscowości takich jak Otwock czy Siedlce. Dojazd do wspomnianych miejscowości komunikacją publiczną był trudny i czasochłonny.

Punkt paszportowy został utworzony dzięki współpracy samorządu z administracją rządową. W 2023 r. w całym województwie mazowieckim przyjęto 295 209 wniosków o wydanie paszportów. Natomiast w ubiegłym roku liczba złożonych wniosków paszportowych wynosiła 389 055.

mat. pras.

fot. MUW, jd, Starostwo Powiatowe

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama