reklama

Święto Hodowców Koni w Górkach

Opublikowano: 23 wrzesień 2023, 10:51 Kategoria Aktualności
gmina GarwolinGórkikoniecświęto hodowców koni
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Jeśli nie macie pomysłu, jak spędzić weekend, to koniecznie zajrzyjscie do Górek. W sobotę i niedzielę odbywa się tam 11. Regionalne Święto Hodowców Koni. W programie wydarzenia znajdziecie pokazy konne i kaskaderskie, wyścigi konne, przejażdżki i atrakcje dla dzieci, a także koncert Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk oraz przedstawienie "Damy i huzary" w wykonaniu Teatru Dramatycznego w Płocku.

Regionalne Święto Hodowców Koni, które od lat we wrześniu odbywa się w Górkach (gm. Garwolin), przyciąga tłumy. Wydarzenie w tym roku odbywa się już po raz jedenasty. Przez dwa dni na odwiedzających będzie czekało mnóstwo atrakcji. W sobotę do godziny 12:00 zaplanowano pokazy hodowlane koni rasy zimnokrwistej. Do godziny 15:00 trwa piknik z atrakcjami dla najmłdoszych, a o godzinie 17:00 wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.

W niedzielę, po uroczystej mszy świętej, która zostanie odprawiona w sankruarium w Górkach o godzinie 12:00, będzie okazja, żeby podziwiać paradny przejazd prezentujący wszystkie zaprzęgi. Popołudniu odbędą się wyścigi zaprzęgowe o Puchar Wójta Gminy Garwolin, prezentacja pracy tradycynej młocki z XIX wieku, pokazy kaskaderskie, pokazy Szwadronu Kawalerii Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego, występ ogniwa konnego Komedny Stołecznej Policji w Warszawie, a na koniec Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku zaprezentuje spektakl "Damy i huzary" Aleksandra Fredry.

reklama


Partnerem wydarzenia jest Grupa Azoty.

Zobacz plakat wydarzenia

jd


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama