reklama

Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 19 wrzesień 2023, 13:50 Kategoria Aktualności
kronika strażackastrażPSP
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 11 do 17 września.

 

Podtopienia piwnic

reklama


11 września. W godzinach przedpołudniowych doszło do dwóch zdarzeń polegających na podtopieniu piwnic budynków. W Garwolinie działania dwóch zastępów trwały niemal dwie godziny, a w Żelechowie jeden zastęp wypompowywał wodę przez pół godziny.

Ściernisko

11 września. Po godz. 17 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze ścierniska w miejscowości Unin. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody na palącą się powierzchnię. Działania gaśnicze dwóch zastępów trwały ponad pół godziny.

Zdarzenie z ciężarówką

12 września. O godz. 13:30 w Kozłowie, na drodze powiatowej doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z maszyną rolniczą. Działania trzech zastępów trwające ponad trzy godziny polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych z jezdni oraz odłączeniu źródła prądu w samochodzie ciężarowym.

Pożar trawy

13 września. Po godz. 14 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w miejscowości Łąki pali się sucha trawa na nieużytku rolnym. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Akcja dwóch zastępów trwała ponad pół godziny.

Uderzył w kładkę

13 września. W Miętnem o godz. 22.30 samochód osobowy zjechał z drogi gminnej i uderzył w konstrukcję kładki dla pieszych. Działania dwóch zastępów trwające jedną godzinę polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu źródła zasilania w pojeździe.

Pożar maszyny rolniczej

14 września. W miejscowości Stodzew po godz. 18 doszło do pożaru maszyny rolniczej znajdującej się wewnątrz hali. Skuteczna próba ugaszenia pojazdu podjęta przez mieszkańców ograniczyła możliwości rozwoju pożaru. Działania pięciu zastępów trwające jedną godzinę polegały na oddymieniu budynku i sprawdzeniu go przy użyciu kamery termowizyjnej.

Zderzenie dwóch pojazdów

15 września. W Parysowie po godz. 10 doszło do zderzenia dwóch pojazdów na drodze powiatowej. Działania zastępów straży trwające niemal trzy godziny polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięciu jezdni.

Pożar traw

W Rudzie Talubskiej po godz. 16 doszło do pożaru trawy na nasypie kolejowym. Działania dwóch zastępów trwające ponad pół godziny polegały na podaniu prądów gaśniczych wody.

Pożar kontenera

17 września. W Miastkowie Kościelnym po godz. 17 miał miejsce pożar kontenera na śmieci przy cmentarzu parafialnym. Działania gaśnicze jednego zastępu trwały blisko jedną godzinę.

Siłowe otwarcie drzwi

W minionym tygodniu zastępy PSP w ramach udzielanej pomocy Policji lub Pogotowiu Ratunkowemu uczestniczyły w siłowym otwarciu drzwi do budynków – trzykrotnie w Garwolinie i raz w Woli Rębkowskiej.

KP PSP Garwolin


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama