reklama

Jeździli bez uprawnień – jeden samochodem, drugi motocyklem

Opublikowano: 18 wrzesień 2023, 13:05 Kategoria Aktualności
policjamotocykla
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Tylko w miniony weekend garwolińscy policjanci zatrzymali dwóch kierujących bez uprawnień. Funkcjonariusze przypominają, że konsekwencje takiego zachowania są bardzo surowe - grzywna może wynieść nawet 30 tysięcy złotych. Do tego sąd wobec takiej osoby orzeka zakaz kierowania pojazdem.

W miniony piątek (15.09) około godz. 16 w Maciejowicach na ul. Rynek policjanci zatrzymali do kontroli osobowego peugeota. Za kierownicą siedział 27-latek, który jak się okazało, nie miał uprawnień. W niedzielę (17.09) po godz. 16 policjanci ruchu drogowego patrolowali garwoliński odcinek trasy S17. Na wysokości Górzna zatrzymali o kontroli motocyklistę. 55-letni kierowca Hondy również nie posiadał uprawnień, które pozwalałyby mu poruszać się jednośladem.

W obydwu przypadkach wobec kierujących policjanci sporządzili  wnioski o ukaranie do sądu. Grozi im teraz grzywna od  1500 do nawet 30 000 zł oraz bezwzględny zakaz kierowania pojazdami.

reklama


Kodeks wykroczeń stanowi, że kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych. W razie popełnienia wykroczenia, orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów. Grzywna w wysokości 1500 zł jest najmniejszą kwotą, jaka może być nałożona. W rzeczywistości kwota ta będzie się wahała w przedziale od 1 500 zł do 30 000 zł. Zakaz prowadzenia pojazdów zostanie orzeczony na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

KPP Garwolin

fot. arch.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama