reklama

Dożynki z premierem w Miętnem

Opublikowano: 16 wrzesień 2023, 16:33 Kategoria Aktualności
dożynkiświęto plonówmiętne
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Dzisiaj w Miętnem odbywają się dożynki. Wśród gości jest m.in. premier Mateusz Morawiecki.

Ogólnopolskie święto „Wdzięczni polskiej wsi” rozpoczęło się od mszy świętej, której przewodniczył biskup siedlecki ks. Kazimierza Gurda. Po eucharystii na scenie zespół Czerniczanki zaprezentował ceremoniał dożynkowy. Kulminacyjnym punktem było przekazanie chleba dożynkowego przez starostów dożynek Monikę i Marcina Sitników z Oblina (gm. Maciejowice) na ręce premiera.

Mateusz Morawiecki zapewnił, że tego chleba nie zabraknie na naszych stołach. – Państwo polskie upadało w swoich dziejach i znikało z mapy, to jako naród nie przestaliśmy istnieć. Dlatego, że polskość znalazła schronienie w polskich rodzinach i domach – akcentował Mateusz Morawiecki w wystąpieniu.

reklama


Wśród gości uroczystości są m.in. wicepremier Henryk Kowalczyk, minister rolnictwa Robert Telus, posłowie Grzegorz Woźniak i Iwona Kurowska, starosta powiatu Mirosław Walicki, wicestarosta powiatu Marek Ziędalski.

W programie dożynek występy zespołów ludowych, piknik rodzinny, degustacja lokalnych potraw. Wieczorem wystąpią Miły Pan i Defis.

łk

fot. łk/jd


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama