reklama

22 mln zł na inwestycje w popegeerowskich gminach

Opublikowano: 15 wrzesień 2023, 17:05 Kategoria Aktualności
powiatsobolewmaciejowicetrojanówmiastków kościelnyżelechówgmina łaskarzew
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Rząd opublikował wyniki naboru VI edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, który był skierowany do regionów, w których funkcjonowały tzw. PGR-y. Bezzwrotne dofinansowanie otrzyma siedem samorządów powiatu garwolińskiego w łącznej kwocie ponad 22 mln zł.

– Dla nas nie ma Polski A, Polski B. Ważne, aby rzeczywiście była jedna. Temu ma służyć również nasz program, który jest fundamentalnie ważny - właśnie dla ziem, gmin popegeerowskich – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

W VI edycji programu, bezzwrotne dofinansowanie otrzyma 2035 inwestycji. Rząd przekaże na ten cel 4,5 mld zł z budżetu państwa. 

reklama


W powiecie garwolińskim, na liście dofinansowanych projektów, znalazło się siedem inwestycji. Najwięcej – 8 mln zł – otrzyma samorząd powiatu na przebudowę drogi powiatowej Nr 1362W wraz z mostem na rzece Swarzyna w miejscowościach: Trojanów, Babice, Skruda na terenie Gminy Trojanów. 3,4 mln zł otrzyma gmina Trojanów na modernizację budynków publicznych i zaplecza sportowego w miejscowościach Korytnica i Trojanów.

Po 2,5 mln zł trafi do gmin Maciejowice (modernizacja budynku przedszkola wraz z zagospodarowaniem terenu) oraz Miastków Kościelny (budowa ośrodka zdrowia – etap I).

W Żelechowie dofinansowanie z RPIS 2 mln zł będzie przeznaczone na przebudowę stacji uzdatniania wody. Taka sama kwota trafi na konto gminy Sobolew na rozbudowę sieci kanalizacyjnej w stolicy gminy oraz Godziszu. Gmina Łaskarzew otrzyma 2 mln zł na adaptację budynku na potrzeby funkcjonowania przedszkola w Izdebnie-Kolonii.

łk

fot. arch.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama