reklama

Do kierowców apelowały dzieci, policjanci i… zebra

Opublikowano: 15 wrzesień 2023, 08:21 Kategoria Aktualności
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Kolejny happening w rejonie przejścia dla pieszych zorganizowały wczoraj (14.09) dzieci ze szkoły podstawowej w Rudzie Talubskiej. Działania „z zebrą” przeprowadził dzielnicowy, który wykorzystał zaangażowanie uczniów, interakcję z kierowcami i zabawny charakter akcji do promowania już całkiem poważnych założeń kampanii „Kierowco! Nie polujemy na zebrach!”.

Kampania, chociaż dotyczy poważnej kwestii bezpieczeństwa w rejonie przejść dla pieszych, realizowana  jest  w sposób niestandardowy i humorystyczny. Jej główną bohaterką jest sympatyczna zebra, której wizerunek umieszczony został na plakatach i ulotkach. Skojarzenie jest jednoznaczne, bo w języku potocznym zebra jest synonimem przejścia dla pieszych. Podczas wczorajszej akcji dzielnicowy, nauczyciele i dzieci ze szkoły w Rudzie Talubskiej zaaranżowali sytuację, w której kierowcy musieli zwrócić uwagę na to, co się dzieje w pobliżu szkoły w rejonie przejścia. Aby przyciągnąć uwagę kierowców dzieci sięgnęły po efekt zaskoczenia. Cel został osiągnięty. Kierowcy nie kryli zdumienia, ale odjeżdżali z uśmiechem i ważnymi informacjami na ulotce.  

To tylko jeden przykład z wielu przedsięwzięć zrealizowanych w ostatnim czasie przez garwolińskich policjantów w ramach kampanii. O podobnej inicjatywie pisaliśmy tutaj. Wszystkie te akcje wpisują się w realizowane przez Policję działania informacyjno-edukacyjne "Bezpieczna droga do szkoły".

reklama


KPP Garwolin


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama