reklama

Babcia dziękuje policjantowi za pomoc wnukowi

Opublikowano: 13 wrzesień 2023, 14:56 Kategoria Aktualności
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Życie często zaskakuje, a sytuacje wymagające udzielenia pomocy mogą zdarzyć się wszędzie i każdemu z nas. Podczas pielgrzymki w Częstochowie asp. Leszek Lis udzielił pomocy przedmedycznej nastolatkowi, który zasłabł i tracił przytomność. Choć policjant podkreśla, że każdy na jego miejscu zachowałby się podobnie, to jednak bardzo cieszy i wzrusza list napisany przez babcię chłopca, w którym dziękuje ona za udzieloną pomoc i zaangażowanie.

Każdy może znaleźć się w sytuacji, w której od niego będzie zależało zdrowie i życie drugiego człowieka. Tak było w przypadku asp. Leszka Lisa, Kierownika Posterunku Policji w Sobolewie, który w połowie sierpnia podczas pielgrzymki w Częstochowie w sytuacji zasłabnięcia młodego człowieka wykorzystał wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Nastolatek tracił przytomność, dlatego do czasu przyjazdu karetki pogotowia trzeba było wdrożyć odpowiednie postępowanie ratownicze.

Asp. Leszek Lis, jak sam mówi, choć nie zrobił nic nadzwyczajnego, bo wykorzystał jedynie swoje umiejętności ratownicze, cieszy się, że mógł pomóc. Okazało się, że zachowanie policjanta wzbudziło wdzięczność babci chłopca, która wyraziła ją w liście, skierowanym do Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie. Kobieta pisze w nim, że jedynie dzięki zaangażowaniu policjanta udało się szybko pomóc jej wnukowi.

reklama


Policjanci nie tylko stoją na straży porządku i bezpieczeństwa, ale także potrafią udzielić pierwszej pomocy. Każdy polski policjant posiada podstawowe przeszkolenie w zakresie ratowania ludzkiego życia. Umiejętności te kształci już podczas szkolenia zawodowego podstawowego. Wiedzę z tego zakresu najczęściej wykorzystują funkcjonariusze służb patrolowo-interwencyjnych i ruchu drogowego, którzy z racji specyfiki swojej służby najczęściej stykają się z osobami poszkodowanymi wymagającymi pomocy. Bardzo często zdarza się, że to właśnie policjanci przyjeżdżają jako pierwsi na miejsce zdarzenia bądź wypadku. W niektórych sytuacjach to właśnie od wiedzy i umiejętności policjantów zależy życie osób poszkodowanych.

KPP Garwolin


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama