reklama

Chciał kupić tanio stal. Został oszukany przez pośrednika

Opublikowano: 09 czerwiec 2023, 12:08 Kategoria Aktualności
oszustwopolicja
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Zakup materiałów budowlanych to duży wydatek. Fakt ten wykorzystują oszuści, którzy na popularnych portalach sprzedażowych oferują asortyment w atrakcyjnej cenie. Zachęcające ogłoszenie znalazł mieszkaniec powiatu garwolińskiego. Pośrednik zagwarantował sprzedaż stali budowlanej w cenie niższej od rynkowej. Pokrzywdzony wpłacił pieniądze na konto wskazane przez pośrednika, który jednak nie przekazał ich firmie, realizującej zlecenie. W ten sposób mieszkaniec powiatu garwolińskiego stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Policjanci przyjęli zawiadomienie od mieszkańca powiatu garwolińskiego o oszustwie. Pokrzywdzony zawiadomił, że na jednym z popularnych portali sprzedających towar w hurtowych ilościach, znalazł ofertę sprzedaży stali budowlanej w atrakcyjnej cenie. Po ustaleniach telefonicznych mężczyzna zdecydował się na zakup. Miał przelać pieniądze na wskazane przez pośrednika konto. Kiedy transport towaru dotarł na miejsce okazało się, że firma, realizująca zlecenie nie otrzymała zapłaty. Pośrednik nie przekazał jej pieniędzy, a kontakt z nim nie był możliwy. W efekcie pokrzywdzony nie mógł odebrać zamówionej stali i stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych. Od razu po zgłoszeniu funkcjonariusze podjęli działania w celu zablokowania wykonanego przelewu.

Sprawę wyjaśnią policjanci, którzy apelują o zachowanie ostrożności. Transakcje związane z zakupami, w szczególności dokonywanymi za pośrednictwem Internetu, zawsze powinny wzbudzać naszą czujność. Zanim zdecydujemy się na przekazanie sprzedawcy pieniędzy należy wcześniej zweryfikować jego dane. Poświęcenie czasu na tę czynność może uchronić nas przed oszustwem, a w konsekwencji przed utratą pieniędzy.

reklama


Radzimy:

  • Kupuj u sprawdzonych, wiarygodnych sprzedawców
  • Unikaj pośredników
  • Uważaj na tanie oferty i atrakcyjne okazje – oszust lubi kusić ceną
  • Stosuj zasadę ograniczonego zaufania do rozmówców/ konsultantów telefonicznych
  • Jeśli nie ufasz sprzedawcy, płać tylko przy odbiorze

KPP Garwolin

fot. arch. - zdjęcie ilustracyjne


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama