reklama

Zatrzymali dilerów z Warszawy

Opublikowano: 07 czerwiec 2023, 12:48 Kategoria Aktualności
policjanarkotyki
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Na wniosek policjantów i prokuratury sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące wobec dwóch mężczyzn. Zatrzymani przez garwolińskich kryminalnych mieszkańcy Warszawy podejrzani są o obrót znaczną ilością narkotyków. Za to przestępstwo grozi do 12 lat więzienia.

Policjanci z Garwolina zatrzymali dwie kolejne osoby podejrzane o obrót znaczną ilością narkotyków. Z ustaleń śledczych wynika, że mieszkańcy Warszawy (34 i 25 lat) w celu osiągnięcia korzyści majątkowej brali udział w obrocie znaczną ilością środków odurzających oraz znaczną ilością substancji psychotropowych. Mężczyźni mieli handlować między innymi mefedronem, marihuaną, kokainą i tabletkami extasy.

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, prokurator skierował do sądu wnioski o zastosowanie wobec obu podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd uwzględnił wnioski i zastosował wobec nich 3 miesięczny areszt. Za tego typu przestępstwo grozić może kara do 12 lat pozbawienia wolności.

reklama


Funkcjonariusze wszystkich komórek organizacyjnych na co dzień podejmują działania, mające na celu ustalenie i zatrzymanie osób, które wbrew obowiązującej ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii posiadają, wprowadzają do obrotu, produkują środki odurzające i substancje psychotropowe w różnej postaci, jak również wsiadają za kółko pod wpływem narkotyków. To już kolejna skuteczna akcja policjantów garwolińskiego Wydziału Kryminalnego w zwalczaniu przestępczości narkotykowej.

KPP Garwolin

fot. arch. zdjęcie ilustracyjne


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama