reklama

Miało być spotkanie towarzyskie, a skończyło się zatrzymaniem 22-latki

Opublikowano: 06 czerwiec 2023, 10:08 Kategoria Aktualności
policjagarwolinwarszawaareszt
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Interwencja, jaką podjęli garwolińscy patrolowcy, zakończyła się ujawnieniem osoby poszukiwanej do odbycia 1 roku i 3 miesięcy pozbawienia wolności. Zatrzymana 22-latka została skazana przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Południe, a poszukiwania prowadziła jedna ze stołecznych komend. Do zatrzymania doszło na terenie Garwolina podczas spotkania ze znajomymi.

Legitymowanie jest jedną z podstawowych i najczęściej wykonywanych czynności policyjnych. Jest jednym ze sposobów przeciwdziałania, rozpoznawania i wykrywania przestępstw i wykroczeń. Dokonuje się go także w celu identyfikowania osób poszukiwanych i odnajdywania zaginionych. Na ogół przebiega bardzo szybko i sprawnie.

W minioną niedzielę (04.06) wieczorem policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego garwolińskiej komendy patrolowali ulice miasta. Zwrócili uwagę na grupę młodych osób. Podczas legitymowania jedna z kobiet okazała się być osobą poszukiwaną. Jak oświadczyła, przyjechała w odwiedziny do znajomych. W stosunku do niej Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Południe wydał nakaz doprowadzenia do zakładu karnego. 22-latka została skazana za popełnione przestępstwo narkotykowe na karę 1 roku i 3 miesięcy pozbawienia wolności.

reklama


Kobieta trafiła do policyjnego aresztu, skąd została przewieziona do zakładu penitencjarnego.

KPP Garwolin

fot. arch. 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama