reklama

10 dobrych praktyk Avon! Debiut w raporcie Forum Odpowiedzialnego biznesu

Opublikowano: 21 kwiecień 2023, 15:07 Kategoria Aktualności
avon
Ten artykuł przeczytasz w 3 - 5 min.

W tym roku fabryka Avon w Garwolinie po raz pierwszy zgłosiła swoje inicjatywy z zakresu ESG do raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”, najważniejszej cyklicznej publikacji wydawanej przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Uznanie FOB zyskały wszystkie przedstawione projekty. Łącznie jest to aż 10 dobrych praktyk obejmujących przede wszystkim działania na rzecz społeczności powiatu garwolińskiego, dotkniętych skutkami wojny obywateli Ukrainy, osób doświadczających przemocy, pracowników firmy oraz środowiska naturalnego. Można się z nimi zapoznać w najnowszej edycji raportu, dostępnej od 17 kwietnia 2023 roku na stronie wydawcy.

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” wydawany jest od 2002 roku. Publikacja przedstawia najlepsze praktyki firm w obszarze CSR i podsumowuje najważniejsze kwestie związane z odpowiedzialnym biznesem w danym roku w Polsce. Co roku każdy może zgłosić do niego maksymalnie 10 inicjatyw. Fabryka Avon w Garwolinie od wielu lat aktywnie angażuje się w działania mające na celu poprawę jakości życia w lokalnej społeczności, pomoc potrzebującym, rozwój pracowników oraz ochronę środowiska, dlatego postanowiła podzielić się swoimi dobrymi praktykami z Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Zgłoszone przez Avon Garwolin projekty można znaleźć w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2022. Dobre praktyki”, w kategoriach: „Prawa Człowieka”, „Zaangażowanie Społeczne i Rozwój Społeczności Lokalnej”, „Praktyki z Zakresu Pracy”, a także „Środowisko”.

 

reklama


– W Avon wiemy, że misją odpowiedzialnego biznesu powinna być troska o otoczenie, w którym działamy. W tym celu konieczna jest współpraca z różnymi podmiotami oraz bieżące, proaktywne kontakty z nimi, aby szybko i skutecznie reagować na pojawiające się wyzwania. Bardzo dziękujemy wszystkim organizacjom, z którymi mieliśmy przyjemność współpracować – a szczególnie Urzędowi Miasta Garwolin, aby nieść pomoc potrzebującym, a także pracownikom Avon w Garwolinie, którzy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i inicjatywą. To dzięki wspólnym działaniom osiągnęliśmy tak wiele – mówi Jakub Żurowski, dyrektor fabryki Avon w Garwolinie. – W tym roku kontynuujemy działania pomocowe, zarówno w kraju, jak i zagranicą, a także projekty środowiskowe – dodaje Jakub Żurowski.

Sercem z Ukrainą

Forum Odpowiedzialnego Biznesu bardzo doceniło Avon Garwolin za działania na rzecz Ukrainy (kategoria „Prawa Człowieka), których celem było wsparcie najbardziej potrzebujących i zapewnienie im podstawowych środków do życia. Fabryka w Garwolinie nawiązała współpracę z lokalnymi władzami oraz ośrodkami, a także organizacjami pozarządowymi, które taką pomoc organizowały, i za ich pośrednictwem przekazała na ten cel darowizny rzeczowe oraz finansowe. Do obywateli Ukrainy trafiło łącznie ponad 27 ton kosmetyków, odzieży oraz artykułów spożywczych. Dodatkowo pracownicy firmy podjęli inicjatywy oddolne, zbierając żywności, lekarstwa i sprzęt sportowy oraz udzielając schronienia uchodźcom.

Ćwierć wieku w Garwolinie

Fabryka Avon działa w Garwolinie od ponad 25 lat, dlatego firma aktywnie angażuje się w działania na rzecz zwiększenia dobrostanu mieszkańców. W raporcie FOB, w kategorii „Zaangażowanie Społeczne i Rozwój Społeczności Lokalnej” znalazły się więc liczne inwestycje w rozwój miasta i lokalnej społeczności. Wśród nich można wymienić: dofinansowanie budowy nowoczesnego skateparku, którego oficjalne otwarcie nastąpi 20 kwietnia br., posadzenie drzew wokół zbiornika retencyjnego w Leszczynach z okazji obchodów 25-lecia obecności firmy w Garwolinie, ufundowanie kamery termowizyjnej dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, a także organizację szkolenia z pierwszej pomocy dla dzieci w garwolińskim CSiK oraz warsztatów z samobadania piersi dla uczennic szkół średnich z powiatu garwolińskiego.

Avon Kontra Przemoc

Firma podjęła też w Garwolinie szereg inicjatyw mających na celu przeciwdziałanie przemocy, które zostały opisane w kategorii „Prawa Człowieka”. Forum Odpowiedzialnego Biznesu bardzo doceniło bieg charytatywny „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie”, organizowany od 2010 roku przez CSiK w Garwolinie, Stowarzyszenie Truchtacz.pl oraz fabrykę Avon. Misją biegu jest przeciwdziałanie przemocy i wsparcie doświadczających jej osób. Co roku środki ze sprzedaży przedmiotów ze znakiem nieskończoności przekazywane są „Niebieskiej Linii”, działającej przy Instytucie Psychologii Zdrowia, na pomoc prawną i psychologiczną dla potrzebujących. W tym roku organizowana jest już XIV. edycja wydarzenia. Bieg odbędzie się 18 czerwca. Zapisy pod linkiem: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=7716

W raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2022. Dobre praktyki” znalazły się też inne inicjatywy organizowane przez fabrykę Avon na rzecz lokalnej społeczności, w ramach kampanii „Avon Kontra Przemoc”, w tym konferencje, spotkania z ekspertami czy konkursy.

Największa wartość firmy – pracownicy

Avon Garwolin kładzie również bardzo duży nacisk na bezpieczeństwo, zdrowie i rozwój pracowników, dlatego w tegorocznym raporcie FOB znalazło się aż pięć dobrych praktyk firmy z kategorii „Praktyki z zakresu pracy”. Wśród nich znalazły się:
• programy rozwojowe, w tym m. in. programy mentoringowe, szkolenia i webinary z zewnętrznymi partnerami oraz program „Orły Supply Chain”, w którym pracownicy zgłaszają swoje pomysły na usprawnienia w różnych obszarach działalności firmy;
• organizacja badań i warsztatów profilaktycznych oraz szczepień;
• szkolenia oraz dalsze usprawnienia w obszarze BHP;
• wsparcie pracowników w działaniach charytatywnych w ramach programu wolontariatu Avon „Purpose at Heart”;
• udział fabryki Avon w Garwolinie w programie Top Young 100.

W trosce o środowisko

Jednym z kluczowych kierunków rozwoju fabryki, a także centrum dystrybucyjnego Avon w Garwolinie jest ograniczanie wpływu działalności na środowisko, dlatego firma kontynuuje inwestycje w zielone rozwiązania. Osiągnięcia z 2022 roku zostały opisane w raporcie FOB w kategorii „Środowisko”. Do najważniejszych należy poddanie recyklingowi aż 95,8 proc. odpadów, redukcja zużycia wody o 5200 m3 oraz emisji CO2 do atmosfery o 827 ton, a także dołączenie do pilotażowego programu wdrażania elektronicznej dokumentacji CMR w logistyce, za pośrednictwem platformy GreenTransit, umożliwiającej oszczędność 70 kg papieru na 1 aucie.

Ze szczegółami na temat dobrych praktyk fabryki Avon w Garwolinie można zapoznać się w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2022. Dobre praktyki”, dostępnym pod linkiem: https://odpowiedzialnybiznes.pl/publikacje/raport-2022/

Avon Garwolin
Avon Operations Polska to największa i jednocześnie najbardziej zaawansowana technologicznie fabryka Avon na świecie. Innowacyjny kompleks produkcyjny, zlokalizowany w Garwolinie (woj. mazowieckie) zatrudnia ponad tysiąc pracowników. Co roku powstaje tu ok. pół miliarda kosmetyków, które trafiają do ok. 50 krajów na 3 kontynentach. W 2016 roku z kompleksu fabrycznego w Garwolinie została wydzielona osobna spółka – Avon Distribution Polska. Jej zadaniem jest pakowanie i wysyłanie zamówień do Konsultantek Avon w Polsce, Czechach, Niemczech i Ukrainie. Centrum dystrybucyjne zatrudnia ok. 300 pracowników. Rocznie pakowanych jest tu około 190 milionów sztuk produktów.

mat.pras.

fot. mat.pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama