reklama

140 dzieci z Garwolina przebadanych w ambulansie Fundacji Ronalda McDonalda

Opublikowano: 13 kwiecień 2023, 08:07 Kategoria Aktualności
garwolinbadaniausgfundacja mcdonalda
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Do Garwolina zawitał ambulans Fundacji Ronalda McDonalda, w którym przeprowadzane zostały bezpłatne profilaktyczne badania USG dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 roku życia zamieszkujących miasto.

- O planowanych badaniach informowaliśmy wcześniej. Rodzice mogli zarejestrować dzieci telefonicznie i tak jak przewidywaliśmy zainteresowanie było ogromne. Bardzo się cieszę, że tak wielu mieszkańców skorzystało z bezpłatnych badań. Z tego miejsca dziękuję za wspólną inicjatywę p. Mikołajowi Durasiewiczowi. Jeżeli będzie taka możliwość, powtórzymy akcję – mówi Burmistrz Garwolina Marzena Świeczak.

Udział w badaniach wzięło blisko 140 dzieci zamieszkałych miasto Garwolin. Badania wykonywało dwóch lekarzy radiologów. Po zakończeniu badania rodzic otrzymywał wynik oraz, jeśli była taka potrzeba, poradę lekarską. Na pokładzie były również wolontariuszki, które pomagały lekarzom oraz rozdawały prezenty dla najmłodszych.

reklama


Celem badań USG była dokładna ocena stanu narządów wewnętrznych oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. Badania na pokładzie specjalistycznego ambulansu Fundacji były realizowane według standardów medycznych określonych dla tej grupy wiekowej przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne i wykonywane przez doświadczonych lekarzy-radiologów.

garwolin.pl, opr. red.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama