reklama

Strażacy reanimowali wychłodzoną osobę

Opublikowano: 21 styczeń 2023, 11:48 Kategoria Aktualności
maciejowiceoblinstraż pożarnazimamróz
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Dwie jednostki straży pożarnej zostały wezwane do wychłodzonej osoby w Oblinie (gm. Maciejowice). Konieczna była reanimacja.

O zdarzeniu poinformowali strażacy OSP Maciejowice. – O godzinie 7.30 zostaliśmy zadysponowani do wymarźniętej osoby w miejscowości Oblin. Nasze działania polegały na wstępnym rozpoznaniu i przystąpieniu do reanimacji osoby poszkodowanej . Pacjent został przetransportowany do szpitala przez załogę ratownictwa medycznego” – relacjonują druhowie na facebooku.

Aktualizacja, 22 stycznia, godz. 8:35. - Do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie o godzinie 7:30 z powodu braku wolnej karetki pogotowia wpłynęło zgłoszenie dotyczące nagłego zatrzymania krążenia u mężczyzny w miejscowości Oblin. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu z OSP Maciejowice ustalono, że w budynku jednorodzinnym znajduje się osoba nieprzytomna, wychłodzona, która była resuscytowana przez mieszkańców. Działania straży pożarnej polegały na udzieleniu poszkodowanemu medycznych czynności ratowniczych w zakresie resuscytacji krążeniowo – oddechowej z użyciem defibrylatora oraz zapewnieniu komfortu cieplnego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego przekazano poszkodowanego - informuje mł. bryg. Tomasz Biernacki, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Garwolinie.

reklama


red.

fot. OSP Maciejowice


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama