reklama

Garwolin w drodze na Jasną Górę

Opublikowano: 03 sierpień 2022, 12:51 Kategoria Aktualności
pielgrzymkapppJasna Góra
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Pielgrzymi garwolińskich grup 7a i 7b wyruszyli na szlak 42. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. Z hasłem „Rodzina nadzieją Kościoła” pokonają ponad 300 kilometrów. Przed nimi 11 dni w drodze.

Garwolińscy pątnicy rozpoczęli dziś swoje pielgrzymowanie w garwolińskiej kolegiacie mszą świętą o godzinie 6:30. Błogosławieństwa na drogę udzielił im biskup pomocniczy diecezji siedleckiej ks. Grzegorz Suchodolski, który towarzyszył pielgrzymom na pierwszym odcinku trasy.

Na pątniczy szlak odprowadzili ich także proboszczowie wszystkich garwolińskich parafii, przedstawiciele władz samorządowych oraz najbliżsi. Łącznie w grupach 7a i 7b zapisanych jest ponad 200 osób, ale dziś na trasie jest kilkukrotnie więcej wędrujących. Przewodnikiem grupy 7a jest ksiądz Jakub Przygrodzki. Grupę 7b prowadzi ks. Leszek Gwardecki.

reklama


 

Pielgrzymów od Jasnej Góry dzieli ponad 300 kilometrów. Przed nimi 11 dni w drodze. Bez względu na pogodę. Także dzisiaj swoje pielgrzymowanie rozpoczęła nadwiślańska grupa 7c i grupa 9c z Gończyc. Popołudniu do garwolińskich „siódemek” dołączy grupa 9b z dekanatu łaskarzewskiego. Jutro na trasę pielgrzymki wyruszy 9a z Żelechowa.

jd


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama