Wilga lepsza od Mazura. Blamaże Promnika

Opublikowano: 04 maj 2024, 19:19 Kategoria Sport
wilga II garwolinpromnik łaskarzew

Pewne zwycięstwo 3:1 nad Mazurem Radzymin odnieśli zawodnicy Wilgi II Garwolin. Dwóch bardzo wysokich porażek w odstępie kilku dni doznał Promnik Łaskarzew, który uległ Delcie Warszawa 0:8 i KS Halinów 1:9.

Szybko wynik w dzisiejszym meczu Wilgi II z Mazurem Radzymin otworzyli gospodarze. Wilga po niespełna 20 minutach prowadziła 2:0. Najpierw rzut karny, za faul na Piotrze Domańskim, wykorzystał Damian Matysiak. Później Matysiak sprytnie rozegrał rzut wolny, po którym gola strzelił Gil Yehudayan. Dla Izraelczyka było to pierwsze trafienie w barwach GKS. Mazur nie odpuszczał i w 21. minucie trafił na 1:2. Zawodnik gości uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego sprzed pola karnego.

Kluczowa dla losów spotkania była akcja z 70. minuty. Filip Gac wypuścił prostopadłym podaniem Filipa Świętulskiego. Skrzydłowego wślizgiem powstrzymał bramkarz Mazura, ale piłka trafiła ostatecznie pod nogi Gila, który skompletował dublet. W końcowych minutach trzy strzały Mazura pewnie wyłapał Marcin Makulec.

- Dziękuję chłopakom za dużo zdrowia włożonego w ten mecz. Pierwsza połowa nie była najlepsza w naszym wykonaniu. Było za dużo złych wyborów, a za mało gry piłką. Po przerwie graliśmy bardziej mądrze i to przyniosło efekt w postaci trzeciej bramki – skomentował wygraną trener Wilgi II Kamil Zawadka.

Wilga II Garwolin – Mazur Radzymin 3:1 (2:1)
Bramki dla Wilgi II: Damian Matysiak 15` (rzut karny za faul na Piotrze Domańskim), Gil 18` (as. Damian Matysiak), 70` (as. Filip Świętulski)
Wilga II: Makulec, Tracz, K. Winek (90` Hys), Matysiak, Gac, Świętulski (85` Kotlarski), Mianowski (75` Poreda), Rękawek (46` Redka), Gil (75` Makaruk), Khasanov, Domański (64` Szwed).

To były bardzo słabe występy Promnika Łaskarzew w ostatnich dniach. Najpierw ŁKS przegrał w środowym zaległym meczu z Deltą Warszawa 0:8, a dzisiaj uległ w Halinowie miejscowemu KS 1:9. Honorowe trafienie, przy stanie 0:4, zanotował Fay Mignane po wrzutce z rzutu rożnego Jakuba Boguckiego. – Same chęci nie wystarczą, żeby zdobywać punkty w tej lidze – skomentował trener Promnika Marcin Żak.

KS Halinów - Promnik Łaskarzew 9:1 (4:1)
Bramka dla Promnika: 30` Faye Mignane (as. Jakub Bogucki)
Promnik: Gałkowski, Jankowski, Grabowiec (72` M. Korycki), Mignane, A. Kondej, Kowalski, A. Korycki, Szczypek, Pałasz, Ihnatowicz (46` J. Kisiel II), Bogucki.

W następnej kolejce Wilga II zagra z Orłami w Zielonce (jesienią GKS wygrał 7:2), a Promnik w niedzielę o godz. 18 podejmie Legionovię II Legionowo (jesienią porażka ŁKS 3:4).