Absolwent Budel z Pucharem Starosty

Opublikowano: 12 marzec 2024, 10:18 Kategoria Sport
snajper sośninkagmina łaskarzewfutsal

Za nami dziewiąta edycja Amatorskiego Turnieju Futsalu o Puchar Starosty Powiatu Garwolińskiego, który odbył się w hali sportowej w Woli Łaskarzewskiej.

W turnieju mogli grać jedynie zawodnicy niegrający w klubach (wyjątek stanowili oldboye i gracze z rocznika 2006 i młodsi). Do turnieju zgłosiło się osiem zespołów: Wisła Podwierzbie, Sprzęgło Sosnowiec, Dez Der, Rodzice Snajpera, Dziubuś Team, Piątkowe Grajki, AVE Krzywda i Absolwent Budel.

Turniej rozpoczęli symbolicznym wprowadzeniem zastępcy wójta Gminy Łaskarzew Sylwii Szopy oraz wicestarosty powiatu Marka Ziędalskiego. Rozegrano 18  emocjonujących spotkań. Puchar Starosty Powiatu Garwolińskiego trafia w ręce Absolwenta Budel! W wielkim finale gracze Absolwenta pokonali Sprzęgło Sosnowiec. W meczu o miejsce III po zaciętym boju i rzutach karnych Wisła Podwierzbie wygrywa z AVE Krzywda 0:0 (k. 3:2). Królem Strzelców z 8 bramkami został Marcin Jarzyna z Absolwenta. Najlepszym Bramkarzem został Sebastian Kołnierzak z Absolwenta, a MVP Turnieju został Mateusz Jurek z Wisły. Wszystkie drużyny otrzymały puchary, a ekipy, które znalazły się na podium otrzymały też medale i piłki. Nagrody wręczyli Wicestarosta Powiatu Garwolińskiego Marek Ziędalski i Przewodniczący Rady Gminy Łaskarzew Jerzy Błachnio. Zawody sędziowali Cezary Józwicki i Mateusz Pawelec.

„Dziękujemy drużynom, które pokazały się z bardzo dobrej strony na placu gry, ale również poza nim. Choć nie brakowało emocji, to zdecydowanie zwyciężyła przede wszystkim dobra zabawa i integracja. Wszyscy jesteście wygranymi. Dziękujemy za wielką pomoc Karolowi Rusakowi i Krzysztofowi Tchorkowi. Z kolei pyszny bufet przygotowali wspaniali Rodzice dzieci trenujących w KS Snajper z rocznika 2016, a uzbierane środki z bufetu w całości zostaną przeznaczone właśnie na dzieci grające w tej grupie wiekowej. Dziękujemy!!! Zarząd KS Snajper serdecznie dziękuje Panu Staroście Powiatu Garwolińskiego Mirosławowi Walickiemu za objęcie turnieju swoim patronatem. Dziękujemy też Panu Wicestaroście Markowi Ziędalskiemu, który był wielkim orędownikiem organizacji tego turnieju i uczestniczył w zawodach. Słowa podziękowań kierujemy również w stronę władz Gminy Łaskarzew, a także Dyrekcji i pracowników Szkoły Podstawowej w Dąbrowie z siedzibą w Woli Łaskarzewskiej za możliwość zorganizowania tego turnieju w Hali Sportowej w Woli Łaskarzewskiej” – podsumowują organizatorzy.