Ząbkovia za mocna dla Wilgi [wideo]

Opublikowano: 04 listopad 2023, 16:02 Kategoria Sport
wilga garwolinząbkovia ząbki

Po wyrównanej pierwszej połowie nic nie zapowiadało wysokiej porażki. Wilga Garwolin uległa w Uninie Ząbkovii Ząbki 0:3 w meczu 15. kolejki IV ligi mazowieckiej.

Pierwsze 45 minut było wyrównane i trudno było wskazać faworyta. W 14. minucie dobrze strzał piłkarza gości odbił Jakub Bieliński. Kwadrans później na strzał z dystansu zdecydował się Kacper Wieczorek, a jego uderzenie trafiło w słupek. Przed przerwą przycisnęła Ząbkovia, czego efektem był strzał z 41 .minuty, kiedy po raz kolejny Bieliński uratował GKS.

Po zmianie stron szybko goście objęli dwubramkowe prowadzenie. W 48. minucie rzut wolny z bocznego sektora boiska bił Stanisław Muniak. Żaden z piłkarzy nie przeciął toru lotu piłki, a ta wturlała się do bramki Wilgi. Po 7 minutach kolejny groźny strzał obronił bramkarza gospodarzy, ale niepilnowany Filip Głowala sprytnym strzałem podwyższył po chwili prowadzenie.

Wilga powinna zdobyć gola kontaktowego w 58. minucie. Sebastian Grzegorczyk wrzucił z prawej strony piłkę prosto pod nogi Emmanuela Obiego. Nigeryjczyk dwukrotnie nie potrafił pokonać bramkarza z najbliższej odległości. Dobrze predysponowaną linię obrony gości próbował przebrnąć Wieczorek, jednak jego strzał z 63. minuty obronił Mateusz Kryczka.

Ząbkovia kontrolowała przebieg gry. Kontra z 65. minuty nie zakończyła się trzecim golem, bo sytuację sam na sam z Pawłem Czułowskim obronił Bieliński. Bramkarz GKS w 82. minucie kapitalnie sparował strzał Konrada Paterka z rzutu wolnego. Za moment obronił także dobitkę.

Tuż przed upływem regulaminowych 90 minut, zespół z Ząbek zadał ostateczny cios. W zamieszaniu w polu karnym najbardziej przytomnie zagrał Mateusz Augustyniak.

Do końca rundy jesiennej zostały 2 kolejki. Za tydzień Wilga zagra na wyjeździe z liderującą Wisłą II Płock. Tegoroczne granie GKS zakończy 18 listopada meczem z Marcovią Marki.