Przełamanie Wilgi w meczu z Oskarem [wideo]

Opublikowano: 30 wrzesień 2023, 15:52 Kategoria Sport
wilga garwolinoskar przysucha

Pewnym zwycięstwem 3:0 (0:0) z Oskarem Przysucha zakończyło się spotkanie 10. kolejki IV ligi mazowieckiej. Gole dla gospodarzy strzelali Grzegorz Piesio, Emmanuel Obi i Kacper Wieczorek.

Do Unina zawitała jesień. Spotkanie drużyn, które do tej pory zgromadziły po dziewięć punktów, toczone było przy deszczowej mżawce. Pierwsze 45 minut było wyrównane. Po stronie miejscowych dwukrotnie celne strzały oddawał Kacper Wieczorek, ale jego próby bronił Filip Brzeziński. Goście w 21. minucie strzelili nawet gola, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale sędzia odgwizdał spalonego. Bliski pokonania Jakuba Bielińskiego było przed przerwą Andrei Trukhan, ale Białorusin nie zdołał pokonać swojego byłego kolei z zespołu.

Kluczowa dla losów spotkania była 50. minuta. W zamieszaniu w polu karnym strzał oddał Wieczorek. Piłka minęła bramkarza, a na linii bramkowej interweniował Piotr Kornacki. Sędzia dopatrzył się w tej akcji zagrania ręką. Zawodnik Oskara zobaczył czerwoną kartkę, a arbiter wskazał na 11. metr. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Grzegorz Piesio. Nie minęło pięć minut, a Wilga powiększyła prowadzenie. Piesio wrzucił w pole karne, a skoczny Emmanuel Obi wygrał pozycję z obrońcą i posłał futbolówkę do siatki.

Po godzinie gry powinno być 3:0, ale Piesio nie trafił z kilku metrów do niemal pustej bramki. Lider Wilgi zmarnowaną sytuację odkupił 10 minut później, kiedy posłał w kontrze Wieczorka w pole karne, a ten mocnym strzałem dał trzeciego gola GKS. W 80. minucie ponownie przed szansą dubletu stanął Piesio. Dawid Domarecki wyłuskał piłkę od obrońcy i wyłożył ją kapitanowi gospodarzy, ale jego strzał efektownie obronił Brzeziński.

Wilgę na początku października czekają dwa kolejne mecze wyjazdowe z niżej notowanymi drużynami KS Raszyn (7/8 października) oraz Drogowcem Jedlińsk (14/15 października).

Wilga Garwolin – Oskar Przysucha 3:0 (0:0)
Bramki: 53` Grzegorz Piesio (rzut karny za zagranie ręką), 57` Emmanuel Obi (as. Grzegorz Piesio), 70` Kacper Wieczorek (as. Grzegorz Piesio)
Czerwona kartka dla Oskara: 51` Piotr Kornacki za zagranie ręką na linii bramkowej
Wilga: Bieliński, D. Papiernik, Gac, Żurawski, Szulc, Grzegorczyk (87` Wojtaś), Piesio, Kowalski, Wieczorek (87` Wągrodzki), Kaczyński (75` Domarecki), Obi (82` Paszkowski).